S Příbrami jsme po odvážném boji prohráli těsně 0:1

07.09.2021

Baníkovci v úterním podvečeru vyzvali na stadionu Josefa Masopusta (ex)ligovou Příbram a ve 2. kole MOL Cupu zabojovali o postup do osmifinále této pohárové soutěže. Utkání rozhodla jediná branka, které dosáhl v 63. minutě po nevinné akci příbramský René Dedič. Most si v poslední půlhodině dokázal vytvořit sérii šancí, jelikož ale ta největší z nich Vladimíra Pátka skončila na tyči, vyrovnat jsme nedokázali a trochu smolně v poháru končíme.

Příbram měla vydařenější nástup do utkání, v první půli dokázala využití psychické výhody a nervózní Most hrál hodně nervózně, zakřiknutě a bojácně. Museli jsme podstoupit i delší úseky bez držení míče, ale šance soupeře jsme přežili i díky vydařenému výkonu brankáře Honzy Nejedlého. Obrana byla pod tlakem, ale vedena Michalem Nguyenem mnoha soubojích obstála nebo měla štěstí.

Do druhé půli vstoupili mostečtí s mnohem větší odvahou, záložníci se nebáli v soubojích 1:1 a začali jsme se více prosazovat. Hrál se vyrovnanější fotbal, šancí přibývalo na obou stranách. Běhavější fotbal a trochu odvážnější Most paradoxně pomohl Příbrami, neboť předvedla několik nebezpečných brejků a v 63. minutě bohužel nevinně vyhlížející akci dokázala na mlém vápně proměnit, když se trefil René Dedič. V následující půlhodině se Most stal lepšíém mužstvem a v závěru druhé půle dokonce i běhavější. Do velkého vápna Příbrami dokázal pronikat postupně Petr Hlaváček, Víťa Popelka nebo Jakub Jurkovič, finální přihrávka se nám však nevydařila a velmi nadějné akce končily ve ztracenu nebo v několikerých skrumážích v příbramském vápně. Zřejmě největší šanci promarnil v 77. minutě Vladimír Pátek když přihrávku na zadní tyč v dobré pozici usměrnil pouze do tyče Šimanovy branky.

V samotném závěru měl Most několik nákopů nebo centrovaných míčů, pozorná obrana Příbrami však nepovolila a v závěru se spokojila i s odkopy na mosteckou polovinu. Naši borci předvedli rozhodně sympatický a ve druhé půli ambiciózní výkon, Příbram však prokázala svoji kvalitu a zkušenost a dobře rozehraný zápas již nepustila.

FK Baník Most-Souš - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)