Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Stadion Josefa Masopusta prochází rekonstrukcí hlavní budovy

13.01.2021

Mostecký fotbalový stadion oslaví letos 60 let od svého otevření. Hlavní budova nyní prochází rozsáhlejší rekonstrukcí šaten a administrativních prostor. Nové hráčské šatny a tréninkové zázemí bude uvedeno do provozu před startem jarních soutěží a do Mostu se tak vrátí důstojné hráčské zázemí. Se začátkem března se na stadion po skončení zimního období nastěhuje zpět především mládež a dorostenecké týmy zde odehrají své jarní ligové a divizní soutěže. Pro probíhající rekonstrukci je rozhodně výhodou současný omezený stav z důvodu pandemie, práce tak probíhají nerušeně, tréninkový proces byl během podzimu omezen, hráči do budovy nedocházejí.

Stadion Josefa Masopusta byl otevřen 24. května  1961 slavným zápasem proti FC Liverpool, které domácí tým prohrál 1:4. Zápas sledovalo více jak 11.000 diváků, slavný FC Liverpool tehdy na jaře hrál ve druhé anglické lize. V následující sezóně však postoupil zpět do anglické nejvyšší soutěže, ze které už následně nikdy nespadnul. 
Kromě tohoto slavného zápasu se na mosteckém stadionu přestavily i další velké evropské kluby, jmenujme například SK Sturm Graz, Derby County, AIK Stockholm, Blackburn Rovers nebo reprezentační výběr Kamerunu. V přípravě na premiérový ročník v Gambrinus lize to byl například řecký klub Škoda Xanthi FC, účastník evropských pohárových soutěží.

V květnu 2009 došlo k přejmenování letního mosteckého fotbalového stadionu po jeho nejslavnějším hráči a fotbalové legendě světového formátu Josefu Masopustovi, který se jako první Čech stal v roce 1962 nejlepší fotbalistou Evropy a byl na slavnostním přejmenování stadionu osobně přítomen. Masopust se narodil v obci Střimice, dnes už zaniklé obce v okrese Most, kde odstartoval svou bohatou kariéru.

Budova stadionu, která je napojena na hlavní tribunu během rekonstrukce získala především kompletně novou soustavu topení, obnovují se skoro zapomenuté hráčské šatny, rekonstruují sprchy a posilovna. Administrativní část využívá nové prostory a obnovují se i konferenční prostory pro setkávání trenérů a hráčů. Ačkoliv rekonstrukce jde především po hrubých základech budovy jako jsou elektrické rozvody, voda, sprchy a již zméněné topení, hráči se mohou těšit i na nové hráčské lavice v šatnách zvyšující hráčský komfort tak, aby se mostecký stadion mohl postupně stávat předním tréninkovým centrem našeho regionu. Ačkoliv fotbalový klub využívá především prostřední část budovy, postupná revitalizace čeká i obě krajní křídla budovy. Probíhající práce dávají motivaci a příslib návratu života na mostecký stadion právě v roce 60-letého výročí.

Stadion Josefa Masopusta prochází rekonstrukcí hlavní budovy
._rekonst-02.jpg._rekonst-03.jpg._rekonst-04.jpg._rekonst-15.jpg._unnamed.jpg