« zpět

Starší přípravky postoupily v turnajích Ondrášovka Cup

29.09.2021

Obě starší přípravky, tedy týmy U11 a U10 zaznamenaly úspěch v podobě postupu z regionálního kola turnaje Ondrášovky, turnaje který však od letoška nese nové jméno, a to Pohár Mládeže FAČR. Most má v turnajích ještě dvě další želízka, když týmy žáků U13 a U12 odehrají svá kvalifikační kola až v tomto týdnu. 

Přípravka U10 na svém tunaji v Chomutově narazila postupně na Admiru Praha, Varnsdorf, Litoměřicko a domácí Chomutov a kvalifikovala se do dalšího kola z druhého místa Svěřenci trenéra Petra Melichara si připsali tři výhry v řadě, které rozhodly o postupu.

Přípravka U11 svůj turnaj na Souši vyhrála, když si poradila s týmy jako Česká Lípa, Football Talent Academy Praha, Varnsdorf, FK Ostrov a Chomutov. Po červnovém úspěchu v krajském finále Ústeckého kraje ročníku 2011 jde o další úspěch týmu vedeného trenérem Tomášem Rainem.

Turnaj Poháru Mládež FAČR navazuje na úspěšný projekt Ondrášovky, který organizoval celo-sezónní program republikových turnajů. Občas byl kritizován za fakt, že tlačí přípravkové týmy malých kluků do přílišné hry na výsledky. Nicméně celorepublikový formát zápolení přípravek a forem malého fotbalu přinášel prestiž a dobrou zábavu. 

V tomto týdnu nastoupí ještě naše týmy U12 a U13. Mladší U12 - ročník 2010 ve středu odpoledne na Souši, starší U13 ve čtvrtek odpoledne rovněž na Souši. 

Letošní formát Poháru Mládeže FAČR pod novým názvem zcela kopíruje předchozí turnaje pro jinou hlavičkou a náš klub je rád, že bude mít své zástupce v celostátních kolech.

 

Starší přípravky postoupily v turnajích Ondrášovka Cup._ondrasovka-cup.jpg