Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

« zpět

Štastný nový rok 2021 a konec Covid-19

02.01.2021

Do roku 2021 přejeme všem hráčům, trenérům, členům klubu a všem přiznivcům především pevné zdraví, mnoho úspěchů v osobním životě a věřme, že se budeme opět pravidelně vídat na fotbalových hřištích.

Nový rok 2021 bohužel začíná v nejvyšším stupni protiepidemického systému, který sport de facto zakazuje. Pro zimní přípravné období je to samozřejmě nepříjemná zpráva, neboť poslední ostrý zápas náš klub odehrál o víkendu 10. října. Právě na leden už byly naplánovány zajímavé přátelské zápasy, které měly gradovat ke konci ledna, kdy je stále v plánu restart ostré mistrovské sezóny.  Pandemie Covid-19 však neomezuje pouze sport a celá společnost se  musí vyrovnat se současným stavem s co možná nejlepším úmyslem a odhodláním. Sport přináší ideální možnost pro překonávání překážek a zlepšování psychiky. Motivace a odhodlání přenášené ze sportu do bežného osobního života je dobrým receptem pro udržení snahy nevzdávat se a zároveň neustálého rozvoje zdravého rozumu a stylu života.

Nejen z těchto obecných důvodů se FK Baník Most-Souš bude snažit nastavit formát a nalézt vhodný způsob pro umožnění sportování v každé situaci, lépe řečeno v každém stupni epidemického systému. A společně budeme doufat, že v novém roce 2021 lidstvo koronavirus konečně vymýtí nebo přijme jako další součást životního prostředí. 

Klub znovu-zahájí tréninkovou činnost s týdenním zpožděním, tedy od pondělí 11.1.2021. A-mužstvo bohužel přijde o atraktivní přátelská utkání proti FK Teplice nebo FC Slovanu Liberec, která v prvním lednovém týdnu jistě nebudou moci být odehrána. Přesto však hlásíme plnou bojovou připravennost a přejeme si dostat seriózní a regulerní možnost dohrát tuto narušenou sezónu do úspěšného konce. 

Stejně tak všem lidem v okolí našeho klubu přejeme, aby zůstali odhodlaní, udrželi si náklonnost ke sportu a společně, abychom si znovu všichni našli cestu k nejlepší hře na této planetě.

Šťastný nový rok 2021.

Štastný nový rok 2021 a konec Covid-19