« zpět

Tvoříme družstvo žákyň Baníku Most-Souš

11.10.2021

V minulém týdnu proběhl na Souši první společný trénink nově budovaného dívčího týmu. Trenéři David Novák, Karel Giampaoli a Ondřej Chlad přivítali celkem 17 dívek, se kterými v areálu na Souši poprvé trénovali a sehráli modelové utkání. Jednalo se o první kemp ve spolupráci s okolními kluby, kde jsou hráčky vesměs registrovány a hrají za chlapecké týmy. Během zimní přípravy však v Baníku Most-Souš dostanou možnost odehrát i ryze dívčí utkání. 

Baník Most-Souš tak potvrdil zájem o vznik mládežnické líhně dívčího fotbalu a vedle FK Teplice a SK Roudnice by se tak stal teprve třetím klubem v Ústeckém kraji. Úzká spolupráce se rýsuje především s kluby SK Ervěnice-Jirkov, TJ Krásný Dvůr, Meziboří nebo Litvínova, které úspěšně zapojují dívky do klukovských družstev mládeže. Otevřené dveře však mají i všechny holky z města Most a jeho okolí, které třeba zatím nejsou ve fotbale registrované.

Manažer ženských týmů Miroslav Šturma vstoupil v minulých dnech do jednání se všemi regionálními kluby, kterým naznačil možné zapojení dívek do dívčích týmů. Příležitost hrát za stávající klukovská družstva by holkám samozřejmě zůstala. Od kategorie mladšího dorostu však starty dívek za dorostenecká družstva kluků již nejsou možná. První akce mosteckého dívčího fotbalu vznikla především jeho zásluhou a úsilím ve skautingovém vyhledávání dívek v našem regionu. Miroslav Šturma stál u zrodu ženského fotbalu v FK Teplice a předtím v Kostomlatech nad Milešovkou. 

Dívčí tým se sejde ještě jednou v říjnu na Souši, aby před přechodem na zimní období ještě jednou odtrénoval. V zimním období dále hodlá odehrát alepoň příležitostné přátelská utkání. Rýsuje se souboj proti SK Roudnice a dále také v rámci přeshraniční spolupráce  i proti německým ženským týmům.

Tvoříme družstvo žákyň Baníku Most-Souš