Žáci se o víkendu utkali s Chemnitzerem FC

23.08.2021

Žákovský výběr týmů U13 a U12 odehrál v neděli zajímavý zápas proti žákům U13 Chemnitzeru FC. Na pozvání našeho německého partnera odcestoval společný výběr ročníků 2009 a 2010 k přátelskému utkání v tréninkovém centru německého klubu. V utkání hraném na zkrácené hřiště v systému 8+1 už na velké brány prohrál Most po třech půlhodinových třetinách 1:6. Soupeř byl od první minuty lepši v taktickém rozpoložení i v míčových dovednostech. Most se částečně dokázal vyrovnat díky důrazu a občasným nadějným brejkovým situacím. Přesto se hrál povětšinou fotbal s bojem o střed hřiště. Velkým závarům před naší brankou jsme se dokázali vyvarovat, ale ve středu pole jsme žáky Chemnitzeru přehrát nedokázali.

Kluci se skoro poprvé setkali se systémem 8+1 na zkrácené hřiště vápno-vápno. Velká brána byla výhodou pro Chemnitzer, který dokázal dvěma střelami z dálky využít velký odkrytý prostor velké brány. Nicméně brankář Tadeáš Svítek předvedl velmi vydařený výkon a mnoho dalších střel dokázal s vypětím všech sil vytěsnit na rohy. Přebor mladších žáků v Ústeckém kraji se již hraje podobným systémem 8+1, na vápno-vápno, ovšem  stále na malé branky. Liga žáků U13 a U12 hraje v česku stále na malá hřiště v systému 7+1, zřejmě z organizačních důvodů, kdy se zápasy hrají v souběhu U13 a U12, každá kategorie na své polovině hřiště.

Kluci si však větší herní prostor hřiště pochvalovali a v některých úsecích hry dokázali více podržet míč. Paradoxně nás ale limitoval příliš dlouhý čas potřebný k odehrání míče v útočné akce. Kluci získaný čas díky většímu hřišti většinou promrhali a situace pak muesli řešit až v souboji s protihráčem, z čehož pramenila vysoká chybovost. V zápase jsme však předvedli větší bojovnost a konečně schopnost chodit do soubojů. Německý tým musel rovněž rychle kombinovat a využívat některých svých výrazně rychlých hráčů, aby si vytvářel šance. Svoji převahu však v každé třetině dokázal potvrdit 2-3 brankami.

Most toužil alespoň po jedné vstřelené brance. Největší příležitosti k tomu měli v samostatných nájezdech Láďa Dobiáš a Mikuláš Čmejrek, ale oba své nájezdy bohužel neproměnili. Jedinou branku jsme tak vsítili po rohu, když se na přední tyči trefil Tobiáš Terynek.