FKBANÍK
Most - Souš

Žáci vstoupili do sezóny vítězstvím v Neratovicích

22.08.2020

V sobotu 22.8. odcestovali mostečtí žáci k prvnímu mistrovskému utkání do Neratovic. Starší U15 v prvním poločase nebyli herně lepším týmem, ale dokázali střílet branky. Ve 20 min. po chybné rozehrávce domácích skóroval Josef Myška a ve 34 min. tentýž hráč, po přihrávce od Jana Svobody vsítil svou druhou branku. Ve druhém poločase se Neratovice snažili o zkorigování výsledku, ale pozorná obrana Baníku jim příliš příležitostí nedávala. Ve 47 minutě přišla velice sporná situace v pokutovém území Baníku ,ale rozhodčí ani na chvilku nezaváhal a nařídil pokutový kop. Ten domácí proměnili a snížili stav utkání na 1:2. Poté se utkání začalo lámat Neratovičtí i žáci Baníku si vypracovali několik slibných příležitostí, ale žádnému týmu se další změna stavu v této fázi nepodařila. v 74. minutě, tedy šest minut ořed koncem, se domácím naskytla poslední možnost k vyrovnání, když mostecký hráč fauloval v pokutovém území a podruhé v tomto utkání se kopala penalta proti hráčům Baníku. Domácí hráč penaltu však opět neproměnil, ovšem k údivu všech ji rozhodčí pro špatné postavení hráče  v pokutovém území nechal opakovat. Opakovanou penaltu však brankář Baníku Roman Dobrev bravurně vyrazil a stav utkání tak zůstal nezměněn. V závěru domácí kopali ještě jeden rohový kop, který mostečtí odvrátili a z brejkové situace Honza Svoboda přidal pojišťovací třetí branku. Mostečtí tak v prvním mistrovském utkání zvítězili 3:1.

FK Neratovice/Býškovice - FK Baník Most-Souš U15  1 : 3 (0:2)
Branky Mostu: 20. a 34. Myška
Sestava Mostu: Dobrev – Krbec, Brda(41. Stefan), Radba, Vošahlík , Benda , Žáček , Schöpp(55.Takarbouth) ,Hlavatý, Myška(K), Svoboda

Trenéři : Petr Melichar,Jan Havlíček

Vedoucí : Radim Vaic

Petr Melichar, trenér   „V dnešním utkání se nám herně příliš nedařilo , ale výsledkově jsme ho zvládli a věřím, že pro kluky to bude pozitivní impuls do následujících mistrovských utkání “.