« zpět

Zdeněk Hašek rozšiřuje trenérský tým A-mužstva

03.07.2021

Na trenérskou lavici společně s Petrem Johanou od nové sezóny usedne Zdeněk Hašek, který tak doplní současného trenéra Baníku Most-Souš a vytvoří trenérskou dvojici, která bude pokračovat v cestě za naplněním cíle přívést Baník k postupu do vyšší soutěže. Dvaapadesátiletý trenér přichází po krátké přestávce z Viktorie Žižkov a ujme se A-mužstva již na středečním prvním tréninku nové sezóny. 

Trenérskou kariéru začínal v kladenských klubech a dorostence SK Kladno dovedl k postupu do 2. dorostenecké ligy, ve které kladenský dorost působí doteď. Na Kladně zažil i přechod z mládežnického k dospělému fotbalu. Stal se asistentem trenéra Miroslava Koubka v tehdejší Gambrinus lize a jako hlavní trenér vedl divizní B-tým. Zřejmě největším trenérským úspěchem byl však postup s Viktorií Žižkov do 2. ligy, kam se pražský klub vrátil po překonání finančních obtíží a začal tak naplňovat své obnovené ambice.

Zdeněk Hašek po prvním období ve Viktorii Žižkov působil dále v Sokolu Hostouň, který během roku a půl nasměroval k postupu do ČFL. V zimní přestávce však přešel k tehdy ambicióznějšímu FK Litoměřicko, odkud jeho cesta vedla zpět ke druhému působení ve Viktorii Žižkov. V sezóně 2019/20 skončil s Viktorkou Žižkov na skvělém pátém místě Fotbalové národní ligy (FNL). Na podzim 2020 byl však po sérii neúspěšných výsledků odvolán a na trenérském postu jej nahradil David Oulehla. 

Jeho další kroky nyní vedou do Baníku Most-Souš. Jsme moc rádi, že trenéra Zdeňka Haška zaujala klubová vize i tréninkové podmínky našeho klubu, přejme si, ať se mu společně s Petrem Johanou v angažmá v našem klubu daří a v nové sezóně zaznamenají co nejvíce úspěchů.

Zdeněk Hašek rozšiřuje trenérský tým A-mužstva._zdenek-hasek2.jpg