« zpět

Ženy: Na Spartu jsme nestačili a v poháru končíme

21.11.2021

Osmifinále Poháru FAČR se v neděli stalo konečnou pro tým žen, který na úřadujícího Mistra České republiky, tým AC Sparta Praha, zdaleka nestačil. Toto sousto už bylo příliš velké. Po vydařeném utkání 2. kola proti druholigovým Teplicím jsme se v neděli pokusili vyšlápnout na Spartu Praha. Ta však utkání rozhodla již během úvodní dvacetiminutovky a celých 90 minut bylo tentokrát příliš dlouhých. Utkání však přilákalo nebývalý zájem veřejnosti. Lidé se mačkali podél celého zábradlí soušské umělky a škoda, že napětí zápasu vyprchalo již zhruba po první čtvrtině hry. Atmosféra a zájem o ženský fotbal dosáhl svého maxima.

Mostecké holky na Sparťanky neměly a bohužel trochu i ztratily víru během utkání to soupeřkám alespoň trochu znepříjemnit. Přesto se hrál férový souboj plný respektu, který ukázal ženský fotbal v tom nejlepším světle. Sparťanky dle očekávaní techničtější, rychlejší a pohyblivější projevily v zápase i větší zájem. Jednotlivé akce dohrávaly do posledního metru a soupeři doslova nedarovaly ani jediný míč. Naše holky bojovaly především s psychikou, neboť soupeř byl skutečně nad jejich síly. Mostecké publikum však povzbuzovalo každý náznak akce, Sparťanky však byly po většinu zápasu soustředěné a domácí bohužel do větší šance nepustily. 

Výsledek zápasu skončil vysokým rozdílem. Ovšem ženskému fotbalu v Mostě nalil novou motivaci, navázal prestižní přátelství a vytvořil vzpomínku, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Úřadující Mistr ČR totiž do Mostu jen tak nepřijede, natož k mistrovskému zápasu a v plné parádě. Mostecké holky se po podzimu vyhouply na druhé místo Divize, v poháru přešly přes oba regionální konkurenty FK Ústí nad Labem i FK Teplice a mostecké fotbalové veřejnosti připravily krásnou podzimní rozlučku se sezónou. 

Proto holky díky! Holky taky!

 

Ženy: Na Spartu jsme nestačili a v poháru končíme._20211121_155211.jpg._DSC_8406.jpg._DSC_8417.jpg._DSC_8437.jpg._DSC_8448.jpg