FKBANÍK
Most - Souš

Ženy o víkendu remizovaly v Karlových Varech

05.10.2020

Ženy sdruženého týmu Baníku a Ervěnic-Jirkova nastoupily ke svému 5. mistrovskému utkání na hřišti v Karlových Varech po výrazném vítězství na domácí půdě proti nováčkovi divize A žen Vodní stavby Plzeň v poměru 8:1 v předchozím kole. S ženami z K. Varů se naše hráčky utkaly v této sezóně již podruhé, když se před začátkem mistrovských bojů střetly o postup v 1. předkole poháru, kdy jsme slavili vítezství v poměru 5:2. I mistrovské utkání nabízelo zajímavou kopanou, kdy oba týmy praktikují kombinační hru a útočný styl hry a dokážou si vytvořit velkou řadu brankových příležitostí. Zároveň oba týmy chtějí bojovat o nejvyšší příčky divizní tabulky. Před tímto duelem byly na druhém, resp. třetím místě tabulky.

Utkání se po celou dobu hrálo ve vysokém tempu a jak bylo zmíněno, tak nabídlo pěkný fotbal a velký počet brankových příležitostí. Ženy sdruženého týmu se oproti předchozímu utkání musely poprat i s absencí řady hráček, které z důvodu pracovních povinností či nemoci nemohly do hry zasáhnout.

Úvod zápasu patřil ženám Baníku/SK, kdy jsi již v prvních minutách vytvořily dvě brankové příležitosti. Bohužel při rozehrání standardních situací při jejich zakončení nebyly dostatečně důsledné a brankářka domácích opakovaně vyrazila míč do bezpečí. Naopak se opět potvrdila otřepaná fráze - nedáš, dostaneš. V  5. minutě zahrávaly domácí standardní situaci z pravé strany hřiště a centrovaný míč zapadl do branky - 1:0. V 16. minutě unikla středem hřiště Hrdličková a lapačce domácích nedala šanci a zkušeně ji obstřelila - 1:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale větší brankové příležitosti měly přeci jen hostující ženy. Když se čas posunul již k poločasové přestávce, tak ženy Slavie vstřelily druhou branku pěknou střelou z 18 metrů - 2:1.

Druhý poločas se nesl opět v bojovném duchu. Ženy Baníku/SK se snažily vyrovnat, ale v cestě za vyrovnáním jim stálo nepřesné zakončení nebo dobře chytající lapačka domácích. Ženy hostí nedokázaly využít své šance jak při samostatných únicích, tak i ze standardních situacích. Nakonec se dočkaly, kdy byly odměněny za svou bojovnost i obětavost za situace, kdy tři hráčky dohrávaly se svalovými zraněními nebo jinými zdravotními potížemi. V 88. minutě kapitánka Králová zahrávala rohový kop z levé strany hřiště a Šimonková hlavou vyrovnala- 2:2.

FC Slavia Karlovy Vary - FK Baník Most-Souš/Ervěnice-Jirkov 2:2 (2:1)
Sestava:
Flachsová - Šumová, Polívková, Králová (K), Voláková, Douchová, Svobodníková, Lukešová, Šimonková, Hrdličková,  Myslíková a Šrámková.
Realizační tým:
Trenéři: Giampaoli Karel a Chlad Ondřej
Vedoucí: Hausdorfová Anna
Asistentka trenérů a fotografka: Dojáčková Petra

Hodnocení zápasu ze strany trenérů:
Tým musíme pochválit nejen za bojovný přístup, ale i odhodlání, kdy i přes zdravotní komplikace hráček na hřišti nechtěl odejít ze zápasu bez bodového zisku. Na druhou stranu musíme stále pracovat na proměňování brankových příležitostí. Sic jsme na půdě silných Varů vstřelili dvě branky, ale i tak jsme jich spoustu nevyužili, včetně těch, které můžeme zařadit mezi ty vyložené.