« zpět

Ženy: Osmifinále se Spartou Praha v neděli na Souši

19.11.2021

V neděli přijede do Mostu úřadující Místr České republiky, ženský tým AC Sparta Praha. Nastoupí v pohárovém zápasu proti mosteckému týmu žen, kteří se do osmifinále Poháru FAČR probojovali přes vítězství proti FK Teplice o minulém víkendu. Zatím papírově největší zápas historie Baníku Most-Souš se odehraje v neděli na Souši od 14:00 hodin na umělé trávě, tedy v tradičním čase a prostředí. 

Tým žen AC Sparta Praha není třeba dlouze představovat, ale přesto rádi připomeneme, že Sparťanky v minulé sezóně znovuzískaly mistrovský titul od Slavie Praha. V sezóně oba kluby i v mistrovské nadstavbě skončily se stejným počtem bodů, Sparťanky však těžily z výhody lepších vzájemných zápasů. Při dominanci obou pražských celků tak o titulu v ženském fotbale fakticky rozhodují derby Sparta vs. Slavia. V září sparťanky doma zvítězily 5:1, na soupeřově hřišti pak prohrály dvoubrankovým rozdílem a v obou nadstavbových zápasech se zrodily remízy. Titul tak bral Sparta.

V létě tým vedený slovenským trenérem Martinem Masarykem bohužel vypadl v kvalifikaci Ligy Mistrů, když obě utkání proti HB Koge prohrál, v Praze 0:1 a v Dánsku 0:2. Během podzimu Sparta opět společně se Slavií dominují české 1. lize žen. Vzájemný souboj tento podzim vyšel lépe pro Slavii. Před týdnem, v posledním podzimním kole Sparta porazila Viktorii Plzeň 5:1, když dvě branky vstřelila Lucie Martínková. Právě Lucie Martínková, aktuálně nejlepší střelkyně české reprezentace a několikanásobná Fotbalistka roku působí jako trenérka WU18 v nedalekém FK Teplice. V aktuálním reprezentačním výběru figuruje aktuálně 9 hráček kádru Sparty, které se hned v pátek zapojí do reprentačního zápasu kvalifikace Mistrovství světa proti Nizozemsku, které se hraje v Ostravě.

Sparta je do 3. kola Poháru FAČR nasazena přímo a v soutěži tak začíná. Naše holky si musely účast v tomto osmifinále vybojovat až z letního předkola. Postupně přešly přes Mnichovo Hradiště, dále FK Ústí nad Labem a v minulém týdnu přes FK Teplice. Jistě největší zápas kariéry je oceněním za veškerou novou energii, kterou realizační tým od léta vnesl do celého ženského úseku. Za zmínku stojí i první utkání našeho klubu v kategorie žákyněk, ve sváteční středu 17.11.2021 jsme v prvním zápase vůbec porazili FC Praha 1:0.

Prestižní zápas žen FK Baník Most-Souš - AC Sparta Praha se odehraje v neděli 21.11.2021 na Souši od 14:00 hodin. Vstupné je zdarma, očekává se zvýšený divácký zájem a potíže s parkováním, proto pořadatelé nabádají fanoušky a veřejnost, aby do areálu dorazila včas.

 

Ženy: Osmifinále se Spartou Praha v neděli na Souši