FKBANÍK
Most - Souš

Ženy po úvodním vysokém vítězství v domácím prostředí bohužel zaváhaly

16.09.2020

Ženy sdruženého týmu Baníku a Ervěnic-Jirkova nastoupily ke svému 2. mistrovskému utkání (pozn. celkem se jedná o 4. soutěžní utkání, když ještě odehrály dvě kola poháru žen) opět na domácím hřišti v Souši. V prvním kole porazily tým z Kladna - FK Baník Švermov vysoko 12:0 (8:0). Druhé kolo nabízelo divákům zajímavou podívanou, protože pražský klub lze označit jako cizineckou legii, který je složen převážně z hráčů a hráček, jejichž domovina je v různých koutech Evropy i světa. A "úředním" jazykem týmu je angličtina, kdy pokyny trenérů a ostatních členů realizačního týmu byly pouze v tomto jazyce.

Utkání obou aspirantů na přední příčky divizní tabulky probíhalo v bojovném duchu, kdy se více bojovalo o každý metr hřiště, což se pak odrazilo v menší nabídce brankových příležitostí a střelby spíše ze střední vzdálenosti. Domácí se oproti předchozím utkání museli poprat i s absencí řady hráček, které z důvodu pracovních povinností či nemoci nemohly do hry zasáhnout. Jak bylo zmíněno v úvodu, tak se zápas hrál ve vysokém tempu a čekalo se na chybu soupeře. Bohužel první chyba přišla z kopačky domácí hráčky, kdy ve 26. minutě poslala přihrávku brankářce a ta v tísni míč chytla do rukou. Z následného nepřímého volného kopu v pokutovém území hostující hráčky vstřelily úvodní branku utkání - 0:1. Tímto poměrem také skončila první půle.

Druhý poločas se opět nesl v bojovném duchu. Domácí hráčky se snažily o vyrovnání a více se tlačily na polovinu hřiště soupeřek a více tím i otevřely zadní řady, kdy se nabízel prostor pro rychlé protiútoky. Pražské ženy svých šancí využily již v 51. a 60. minutě a rozhodly tak o utkání v svůj prospěch. Ženy Baníku i přes nepříznivý vývoj se snažily vstřelit čestnou branku, ale v tomto utkání jim nebylo přáno.

FK Baník Most-Souš/Ervěnice-Jirkov - Prague Raptors FC 0:3 (0:1)
Sestava: Flachsová - Slezáková, Polívková, Králová (K), Voláková, Svobodníková, Podaná, Šimonková, Hrdličková, Fořtová, Voláková, Myslíková, Antalová, Šrámková, Šumová a Ščevíková.