Historie

 

Na jaře 2020 dospělo mostecké fotbalové hnutí za podpory Statutárního města Most k dohodě a rozhodnutí o spojení dvou fotbalových subjektů, a to Mosteckého FK a FK Baník Souš. Do té doby Mostecký FK navazoval na slavný FK Baník Most, především díky působení na Stadionu Josefa Masopusta. FK Baník Souš ve svém areálu působil léta ve stínu hlavního mosteckého fotbalového proudu, nicméně v poslední éře reprezentoval město Most ve vyšší souteži, české Divizi B.

Nový fotbalový subjekt FK Baník Most - Souš chce odkazovat na úspěchy mosteckého fotbalu, a těžit z ukončení konkurenčních bojů na území jednoho města, především v oblasti výchovy mládeže. Zejména však vrací oblíbené jméno "Baník", které je mosteckou fotbalovou veřejností přijímáno za své. Cílem klubu je dlouhodobá udržitelnost fotbalového působení ve městě, která bude stavět na práci s mládeží, dále vysoké ambice A-mužstva ovšem postavené na dlouhodobé ekonomické stabilitě. 

Od 1.7.2020 tak FK Baník Most - Souš od nové sezóny spojuje veškeré předchozí soutěže dospělých i mládeže pod jeden subjekt a nadále působí jako jeden klub, jeden tým, jeden Most.

 

 MostSouš
Rok založení:19091919
Klubové barvy:modrá, zelená, bílá a červená
Názvy klubů

SK Most

ZSJ Uhlomost Most

TJ Baník SHD Most

FC MUS Most

FK SIAD Most

FK Baník Most 1909

 

SK Čauš

SK Souš

ZSJ Sokol Souš

DSO Sokol Souš

TJ Baník Souš

FK Souš

FK SIAD Souš

FK Baník Souš

 

Fotbalová akademie Josefa Masopusta

Mostecký FK

  
Největší úspěchy:

2006 - 10. místo v 1. lize ČR

1976 - Vítěz Perleťového poháru

2011 - Postup do Divize