Vítejte na stránkách 
FKBANÍK
Most - Souš

Klub

PŘEDSTAVENÍ FK BANÍK MOST - SOUŠ

Na jaře 2020 dospělo mostecké fotbalové hnutí za podpory Statutárního města Most k dohodě a rozhodnutí o spojení dvou fotbalových subjektů, a to Mosteckého FK a FK Baník Souš. Do té doby Mostecký FK navazoval na slavný FK Baník Most, především díky působení na Stadionu Josefa Masopusta. FK Baník Souš ve svém areálu působil léta ve stínu hlavního mosteckého fotbalového proudu, nicméně v poslední éře reprezentoval město Most ve vyšší souteži, české Divizi B.

Nový fotbalový subjekt FK Baník Most - Souš chce odkazovat na úspěchy mosteckého fotbalu, a těžit z ukončení konkurenčních bojů na území jednoho města, především v oblasti výchovy mládeže. Zejména však vrací oblíbené jméno "Baník", které je mosteckou fotbalovou veřejností přijímáno za své. Cílem klubu je dlouhodobá udržitelnost fotbalového působení ve městě, která bude stavět na práci s mládeží, dále vysoké ambice A-mužstva ovšem postavené na dlouhodobé ekonomické stabilitě. 

Od 1.7.2020 tak FK Baník Most - Souš od nové sezóny spojuje veškeré předchozí soutěže dospělých i mládeže pod jeden subjekt a nadále působí jako jeden klub, jeden tým, jeden Most.


 

Areály

Kluby využívá ke své činnosti hned 4 fotbalové areály, které dávají možnost 5 standardizovaných travnatých hřišť, 2 hřišť s umělou trávou a dále 3 doplňkových travnatých prostorů pro hry malých forem nebo zátěžové tréninky. Jedná se o Stadion Josefa Masopusta, areál Souše, areál Albrechtické a hřiště Čepirohy s rekonstruovaným zázemím šaten. Areály Albrechtická a Souš nabízejí i zabudované tělocvičny pro specializovaný silový, obratnostní a koordinační trénink.

Přípravka

Nový FK Baník Most - Souš sjednocuje činnost dříve dvou fotbalových školiček pro nejmenší. Děti získají možnost startu své fotbalové kariéry v populárním areálu Souš a dále mohou postupovat výkonnostním směrem nebo rovněž volnočasovým. Klub má za cíl, aby fotbal vytvářel dětem a jejich rodinám a prostředek k životnímu stylu naplněnému sportováním bez ohledu na výkonnostní prvek standardizovaného tréninku.

Žáci

Cílem je návrat do nejvyšších republikových soutěží, kde Most dlouhodobě působil v žákovské kategorii. Zároveň klub usiluje o znovuzískání statutu Sportovního střediska mládeže a sportovních tříd v rámci FAČR a MŠMT. Zároveň se pravidelně účastníme i krajských žákovských soutěží s cílem nabídky fotbalu pro co nejširší fotbalovou základnu ve městě Most.

Dorost

Dorostenecké týmy působí ve druhé nejvyšší republikové soutěži, České lize dorostu. Cílem je dlouhodobé udržení této úrovni, která má být vhodným východiskem pro výchovu hráčů pro potřeby A-mužstva.

Muži

A-mužstvo díky propojení klubů MFK a Baník Souš začíná působit na úrovni Divize B, tedy čtvrté nejvyšší soutěže v České republice, kde střednědobým cílem je stabilizace A-mužstva na úrovni třetí ligy. B-mužstvo po spojení klubů působí v Krajském přeboru, hodlá vystupovat především jako Juniorka a nabídnout tak zajímavý start v kategorii dospělých pro mladé hráče.

Turnaje

Fotbalové dny