Parné léto nabírá obrátky, ale A-tým Baníku už plánuje návrat k tréninkové přípravě. Hráči se poprvé sejdou v pondělí 6.7. odpoledne na stadionu Josefa Masopusta, kde zahájí letní přípravu 2026.
Hned druhý den v úterý mužstvo absolvuje kondiční testy na
Fakultě tělesné výchovy a v dalších dnech nabere
pravidelný tréninkový režim. První zápas je naplánován na
sobotu 11.7. proti Sokolu Horní Jiřetín. Následovat budou další
přípravné víkendové zápasy proti soupeřům úrovně druhé
ligy a ČFL. Soutěžní sezónu zahájíme domácím zápasem proti
juniorce FK Teplice 8. srpna.
Hráčský kádr
doznává některých změn. Působení v klubu již na konci
sezóny ukončili cizinci Jon Latifaj a Ezekiel Light. Zbytek
hráčského kádru by měl zůstat pohromadě, zřejmě s výjimkou
Rudolfa Nováka, který míří za jiným angažmá. Na testu ve
slovenském MFK Ružomberok je aktuálně Maxmilián Jiří Kytka. Na
startu přípravy se objeví i čtveřice hráčů na testy, mezi
nimi například Patrik Vlček z Viktorky Žižkov nebo Matěj
Vopat z FK Jablonec.
V závěru
června se bohužel nepodařilo dotáhnout angažování Michala
Leibla, který ukončil ligovou kariéru v Sigmě Olomouc a
plánoval návrat domů do severních Čech. Vážné osobní důvody
související s užší rodinou zatím jeho přesun odložily a
případné angažmá v Baníku taktéž.
Z hostování
na přestup by se mělo proměnit angažmá Jakuba Tomšíka z Ústí
nad Labem. Náš klub prodloužil hostování mladého Patrika
Horvátha ze Slavie Praha.
Program letních
přípravných zápasů:
So 11.7. (čas
upřesníme) vs. Sokol Horní Jiřetín (Souš)
Pá 17.7.
(17:00) vs. FK Viktoria Žižkov (Praha – Žižkov)
St 22.7.
(17:30) vs. FK Dukla Praha B (Blšany)
So 25.7. (10:30) vs. FC
Písek (Zbuzany)
So 1.8. (11:00) vs. FC Viktoria Plzeň B
(Žatec)

