14. 1. 2024

A-mužstvo na úvod porazilo SK Štětí 3:1

A-tým
14. 1. 2024

Zápasová zimní příprava byla zahájena prvním z devítí zápasových zastavení, A-mužstvo Mostu v sobotu porazilo SK Štětí 3:1 po brankách Jacoboviciho, Kubeše a Rjasky.

Do prvního zápasu vyrukoval mostecký tým s dvěma sestavami, kde každá odehrála jeden poločas. Poprvé za Most nastoupili Lukáš Marhoul a Martin Růžička, podobně Tommy Weis a mladí junioři Enis Hopi a Adam Smitka. Po takřka přesně dvou-měšíční zápasové přestávce se převážnou část zápasu hledal ten správný zápasový rytmus. Mostecký výkon v průběhu zápasu stoupal a v obou poločasech jsme soupeře přehráli, ačkoliv ten předvedl odvážný a ambiciózní výkon.

Trenér Miloš Sazima nasadil nový herní systém se třemi útočníky v obou rozestaveních jak v prvním, tak ve druhém poločase. Změna byla rovněž v tříobráncovém systému, ve kterém jsme hráli poprvé. Úvod zápasu jsme ve zcela novém rozestavení hledali nové herní situaci a souhra nebyla zatím úplně optimální. Soupeř toho využil a po několika nevydařených rozehrávkách obrany chodil do nebezpečných brejků. Jeden takový ve 12. minutě zápasu Petr Fischer proměnil a Most v úvodním zápase prohrával 0:1.

Jistota se ukázala ve standardních situacích, z těch vznikaly první mostecké šance, a to nejen z přímých centrů, ale i dohrávaných situací, ve 20. minutě takto po odvráceném rohu a vyběhnutí obranu, Láďa Pátek na hranici těsného ofsajdu mohl postupovat zcela sám na branku. Ve 23. minutě Enis Hopi zakočoval dorážkou a dal vyniknout brankáři Čížkovi. Po půlhodině hry konečně zazvonilo. Po rohu Rjasky povedeně hlavičkoval Ruda Novák a Adin Jacobovici stál nejlépe, aby dorážkou dostal míč do sítě.

Závěr první půle patřil už jednoznačně Mostu, z úvodní sestavy byla cítit touha vyhrát poločas, ale výraznější šance se už neobjevila.

Po změně stran Most zahájil ofenzívou, ze zahajovací sestavy zbyl na hřišti pouze Michal Rjaska a Ruda Novák. Podobně se přeskupil i soupeř, který rovněž dal šanci celému hráčskému kádru. Most šlapal za vítězstvím, které bylo očekávané, ale nerodilo se snadno. Měli jsme více ze hry, ale finální fáze nepřinášela vyložené šance. V 74. minutě přečíslil obranu soupeře Ruda Novák, dobře odcentroval a před hlavičkujícím Jindrou Novotným ve velké šanci urputně odvracel stoper Štětí. Rozhodovaly opě standardní situace, v 80. minutě Rjaska rozehrál další rohový kop, po kterém dobře střílel Martin Růžička a na Matěje Kubeše zbyla gólová dorážka.

V závěru utkání se Štětí vrhlo za vyrovnáním, velkou šanci měl Jakub Kafka, ale netrefil prázdnou branku. V závěru zápasu se série rohů účastnil i brankář Štětí Václav Čížek. Rohový kop jsme však dokázali odvrátit a po přímočaré skoro jednodotekové kombinaci na trase Novotný - Skurovec - Rjaska jsme upravili na konečných 3:1 z kopačky Michala Rjasky.

FK Baník Most-Souš - SK Štětí 3:1 (1:1)
Branky: 31. Jacobovici, 81. Kubeš, 90. Rjaska - 12. Fischer

Sestava Mostu 1. půle: Patka - Novák, Cibulka, Bína - Pátek, Jacobovici, Weis, Rjaska - Hopi, Marhoul ,Štefko
Sestava Mostu 2. půle: Lichtenberg - Smitka, Petržílka, Novák - Skurovec, Radba, Novický, Rjaska - Kubeš, Novotný, Růžička