17. 3. 2024

A-mužstvo z Kolína body nepřivezlo

A-tým
17. 3. 2024

V 18. kole ČFL hrálo A-mužstvo venku v Kolíně, ačkoliv mělo zápas dobře rozehraný, nakonec žádné body nepřivezlo.

Loni celkově čtvrtý celek tabulky ČFL letos bojuje spíše a stabilizaci v klidném středu tabulky. Sparta Kolín od října čekala na další vítězství a po velmi nevydařeném prvním jarním domácím zápase se Živanice a prohře 1:4 vstupovala do zápasu s námi se čtyřbodovým náskokem na sestupovou pozici.

Most ve druhém venkovním zápase jara začal dobře a vytvořil si od začátku územní převahu, velké šance z ní však nevyplynuly a obecně se hrál opatrný, spíše vzdušný fotbal. Tomu nepomáhal ani zatím hrbolatý jarní terén. Po nadějném vstupu se bohužel v závěru poločasu hra vyrovnala a domácí Kolín se dostal k sérii standardních situací, ve kterých se Most ocitl pod déletrvajícím tlakem. Když už to vypadalo, že poločas dopadne bez branek - zaslouženě pro oba celky, které si příliš příležitostí skutečně nevytvořily - Kolín z nevinné akce udeřil a gólem do šatny šel do vedení 1:0.

Po změně stran se hra Baníku konečně více profilovala. Do útočných aktivit jsme se dostali především po ose Jindra Novotný, Adin Jacobovici, kteří dostávali míče za obranu soupeře. Dobře začaly hrát i křídla, zejména na levé straně se začal prosazovat lotyšský Deniss Stradins. Most převzal výrazně aktivitu a vytvářel si náznaky šancí. V 63. minutě Stradins rozehrál přímý kop z levé strany, rychlý míč přenesl před branku, kde jej nikým nehlídaný Jindra Novotný hlavou s pomocí tyče dostal do sítě, 1:1.

O pár minut později dobře rozehrál Kryštof Lichtenberg doleva na Rjasku, ten bez přípravy poslal do úniku Stradinse, který natáhl míč do vápna, našel v jasné pozici Jindru Novotného, náš elitní střelec však ve velmi dobré pozici úspěšný nebyl a trefil bohužel nohy padajícího brankáře Vojtěcha Myšky.

V 76. minutě Most rozehrával roh, střílený centr kolínská obrana odvrátila, bohužel přímo do rychlého brejku, který v obtížné pozici mohl uhasit Vladimír Pátek, bohužel na nerovném terénu šla štěstěna mimo domácí šli po rychlé akci a zakončení Dominika Veselého do vedení 1:2.

V závěru utkání měl ještě šanci Matěj Kubeš, v tísni a nevýhodné pozici však střílel těsně nad. Třetí jarní zápas tak skončil prohrou venku v Kolíně 1:2.

SK Sparta Kolín - FK Baník Most-Souš 2:1 (1:0)