24. 1. 2024

A-mužstvo zvítězilo nad Chlumcem n/C 1:0

A-tým
24. 1. 2024

Ve třetím přípravném zápase letošní zimní přípravy zvítězilo A-mužstvo v Praze - Satalicích nad Chlumcem nad Cidlinou těsně 1:0, brankou Dominika Bíny.

Větrné počasí provázelo středeční večerní utkání na neutrální půdě v Praze - Satalicích. Trenér Miloš Sazima podruhé dokázal porazit svůj bývalý klub a podruhé tak s Mostem slavil těsnou výhru. V září na stadionu v Mostě jsme rozhodli v poslední minutě zápasu, tentokrát v rámci zimní přípravy se po 60. minutách hry ujala povedená akce na trase Sedlák - Marhoul - Bína a Baník došel k zasloužené výhře.

Opět se hrálo kondičně velmi náročné, běhavé utkání, oba týmy měly velmi rychlé - přímočaré - přechodové fáze, hodně se sprintovalo. FK Chlumec měl o něco lepší vstup, ale po několika centrech kolem branky Michala Patky Baník vyrovnal hru a v celém zbytku zápasu už dokázal více diktovat tempo a vytvářet si šance. V té první se hned v 10. minutě objevil Lukáš Marhoul, po prostrčení od Jindry Novotného, se dostal z jedničky ke gólové střele, brankář Chlumce však byl na svém místě.

O chvíli později po průniku Matěje Kubeše zakončoval z otočky prudce a technicky náročně Jindra Novotný, na přední tyči však skulinku do sítě nenašel. FK Chlumec se dostal k většímu počtu standardek, ze kterých byly občas závary, po rozehraném přímém kopu ve 41. minutě přišla asi největší šance soupeře po střele zblízka, brankář Michal Patka byl však také na správném místě.

Do druhého poločasu, došlo u obou týmu opět k výraznějšímu prostřídání, tempo však nijak neupadlo. Most dokázal být přímočařejší a pokračoval v pravidelné tvorbě šancí. V 51. minutě Martin Růžička ještě ne centr nedosáhl, Lukáš Marhoul na zadní tyči ano, bohužel gólovou akci zastavil ofsajdový praporek. O malou chvílu později, tentokrát Růžička dostal míč do sítě, ale rovněž zneužil ofsajdového postavení. Most toužil po gólu, dařily se mu průniky po pravé i levé straně. V 61. minutě konečně povedenou rychlou akci odcentroval po zemi Lukáš Marhoul a Dominik Bína trefil perfektně a přesně k tyči. Hezká akce a zasloužená branka.

Na druhé straně byl blízko vyrovnání FK Chlumec v 73. minutě, brankář Martin Kosinský však klíčový zákrok zvládl bez potíží.

Závěr zápasu se dohrával bez dramatičtějších akcí, sám na branku postupoval Milan Hadinec, ale zpětná zasekávačka jej vynesla mimo výhodnou střeleckou pozici. Následující akci opět Milan Hadinec dohrál do střely do tyče chlumecké branky.

Na stoperu mostecký tým testoval izraelského stopera Elada Liada Mosche, v prvním poločase přispěl k bezproblémové chodu tříčlenné obrany šéfované Adamem Petržílkou.

Velmi dobrý debut absolvoval dorostenec Vilém Sedlák, zápas mu vyloženě sedl a připsal si druhou asistenci u vítězné branky Dominika Bíny.

Na hřišti s novou UMT v Praze Satalicích odehrajeme i generálku proti Českým Budějovicím v sobotu 24. února od 17:00 hodin.

FK Baník Most-Souš - FK Chlumec nad Cidlinou 1:0 (0:0)
Branka: 61. Bína

Sestava Mostu: Patka - Elad Mosche, Petržílka, Radba - Kubeš, Jacobovici, Weis, Bína - Marhoul, Novotný, Rjaska (Kosinský - Cibulka, Petržílka, Radba - Rjaska, Novický, Sedlák, Bína - Marhoul, Růžička, Hadinec)