27. 9. 2024

AM: Branka v poslední minutě přinesla konec v poháru MOL Cup

A-tým
27. 9. 2024

A-mužstvo ve středečním pohárovém utkání s Benátky nad Jizerou více jak hodinu vedlo a mířilo za těsným vítězstvím, vyrovnání v poslední minutě a následný penaltový rozstřel však postupové plány zhatily.

Výsledková i herní krize pokračuje. Baník neprošel přes 2. kolo poháru MOL Cup, ačkoliv byl favorit a po většinu zápasu i lepším týmem. Obrovské brankové příležitosti promarnil a v závěru doplatil na dlouhdobé potíže s defenzívou.

První poločas ukázal herní převahu Baníku vyjádřenou množstvím šancí, ve kterých zklamali oba útočníci Jindra Novotný a Dominik Procházka. Těžili jsme především z chyb hostující obrany nebo brankáře Benátek Straky. V obrovských šancích však neuspěli ani Jindra Novotný v samostatném nájezdu, ani Dominik Procházka po chybné rozehrávce hostů.

Baník tak šel do vedení zásluhou obránce Adama Petržílky, který se při dohrávání standardní situace vrhl neohroženě do hlavičky, při které se střetl s vysokou nohou obránce Benátek. Zranění hlavy znamenalo odjezd do mostecké nemocnice, ale také pokutový kop, který po delším ošetřování proměnil Filip Šimeček, 1:0.

Po změně stran se hrál spíše nervózní fotbal plný nepřesností. Baník se v průběhu zápasu více a více zaměřoval spíše na defenzivní činnost a utkání se snažil spíše dohrávat. V největších šancích Filip Šimeček po centru Štefka pálil z voleje do brankáře, stejně tak Rjaska po dalším přetaženém centru těsně minul.

Na poslední půlhodinu Benátky posílily svoji útočnou formaci příchodem Fabiána a Žitky a v závěru zápasu získaly převahu. Domácí měli příležitosti v několika brejcích, ale útoky nedotahovali.

V poslední minutě přišel trest za celkově promarněné utkání. Po rohovém kopu se v závaru dobře zorientoval Aleš Kohout a propálil míč do sítě, 1:1. Utkání šlo do penalt.

V penaltové loterii střelci povětšinou nechybovali, štěstěna se však přiklonila na stranu hostí, kteří v páté sérii rozhodli o postupu Benátek. Baník Most-Souš opět končí ve 2. kole poháru.

FK Baník Most-Souš - SK Benátky nad Jizerou 1:1 (pen 4:5)
Branky: 31. Šimeček - 90. Kohout
Sestava Baníku: Kolodziej - Radba, Foungala, Petržílka (29. Novák), Damašek - Novický (74. Rjaska), Petr, Šimeček, Štefko (84. Hadinec) - Novotný, Procházka (74. Marhoul)

Sestava Benátek: Straka - Vobořil, Komma, Tvaroha (46. Zabilanský), Kopa, Macek (61. Fabián), Kohout, Bougetouta (80. Rulf), Duch (61. Žitka), Komárek (46. Komárek), Súkenník

Rozhodčí: Hes - Štípek, Andras (delegát Kozel)
ŽK: 86. Radba - 24. Tvaroha, 39. Macek, 89. Hájek