11. 6. 2024

AM: Jindra Novotný nejlepším střelcem ČFL 2023/2024

A-tým
11. 6. 2024

Jindra Novotný dosáhl na výrazné individuální ocenění, když získal titul krále střelců skupiny B ČFL 2023/2024, kde nastřílel 15 branek.

Stylem start - cíl vyrazil mostecký elitní útočník za šancí stát se nejlepším střelcem soutěže. Branku dal v prvním kole proti Pardubicím B, i v posledním proti FK Ústí nad Labem. Pouze dvakrát dal v utkání více jak 1 branku, a to na podzim proti Chlumci nad Cidlinou a na jaře doma proti FK Teplice B. Jinak povětšinou sbíral gólové zářezy po jednom na zápas. Nepadla na něj volba ani při pokutových kopech, které povětšinou zahrávali Petr Glaser nebo Deniss Stradins.

Jednotlivé góly jistě není nutné poměřovat, ale například proti Chlumci nad Cidlinou torchu speciální byly, přinesly totiž obrat z průběžných 0:1 na vítězných 2:1, obě branky navíc padly v nastaveném čase jak prvního, tak druhého poločasu. Mezi nejjednodušší se zařadí pohodlná dorážka na 3:0 v Brozanech po finální přihrávce Matěje Kubeše.

Většina branek byla trochu nečekaně dosažena hlavičkou. Nejkurioriznější bylo zřejmě vyrovnání na 1:1 proti Chlumci nad Cidlinou, kdy jednoduchý míč místo v rukavicích brankáře skončil na břevně a Jindra byl dorážce nejblíže. Důraz v malém vápně se vyplatil i v mnoha dalších zápasech. Z pozice mimo velké vápno padla branka pouze do sítě Živanic v březnu při domácím zápase.

Oproti loňské sezóně odehrál Jindra Novotný tentokrát všechna utkání v základní sestavě.

Soutěž o korunu krále střelců vrcholila až v posledním kole proti FK Ústí nad Labem, kdy Jindra Novotný potřeboval alespoň branku, aby se na čele tabulky osamostatnil před kolínským Dominikem Veselým, a to se podařilo již v 16. minutě zápasu.

Zisk koruny krále střelců považuje Jindra Novotný dle rozhovoru v Mosteckém deníku za zatím největší individuální ocenění kariéry, ačkoliv ji už jednou získal, v divizi za Meteor Praha, kdy před přestupem do Mostu nastřílel 19 divizních branek.