12. 7. 2024

AM: Úvodní zápas přípravy proti Domažlicím

A-tým
12. 7. 2024

V sobotu od 11:00 hodin nastoupí A-mužstvo v Blšanech k prvnímu přípravnému zápasu proti Jiskře Domažlice

Přesně po měsící se áčko Baníku zapojí do zápasové přípravy. Prvním zastavením letní přípravy bude Jiskra Domažlice, stejne jako v minulé sezóně využijeme prostředí sportovního areálu v Blšanech.

Trenér Stanislav Hofmann vyhlíží první zápas letní přípravy s očekáváním a těší se na náročného soupeře. "Jiskra Domažlice potvrzuje kvalitu dlouhodobě, v minulé sezóně hrála takřka o vítězství skupiny A ČFL, takže víme, že půjde o těžkého soupeře." Do prvního zápasu nový trenér Baníku zatím nemůže počítat s Radkem Cibulkou, který se vrací z prodloužené dovolené a také s Honzou Štefkem, který laboruje s lehčím zraněním. Prostor tak dostanou především noví hráči mosteckého kádru "Do zápasu využijeme celý hráčský kádr, ale ne úplně ve dvou poločasových sestavách, ačkoliv jde o těžkého soupeře, budeme chtít uspět, ačkoliv jde o přípravný zápas. V zápase však dostanou prostor všichni hráči," sdělil k plánům nad sestavou trenér.

Jiskra Domažlice půjde do zápasu také s novým, lépe řečeno obnoveným trenérem. Po uvolnění trenéra Pavla Horvátha pro angážmá ve vyšší soutěže usedl na trenérský post Domažlic opět Pavel Vaigl, který západočeský celek v minulosti dokonce již několikrtá vedl. Domažlice v týdnu odehráli již jeden přípravný zápas, a to proti Táborsku. Domažlice v zápase proti druholigovému soupeři zvítězili 2:1, když v poslední minutě rozhodl střelec Petr Došlý.

Baník půjde do zápasu po úvodním spíše kondičním týdnu. V nadcházejím týdnu nás však čekají hned tři zápasy, ve středu opět v Blšanech hrajeme proti plzeňské rezervě. Za týden v sobotu pak změříme síly s FK Příbram (sobota 20.7., Dobrovíz, 17:00 hodin)