A-tým
17. 5. 2024

AM: V sobotu jedeme do Velvar, hraje se od 18:00 hodin

A-tým
17. 5. 2024

AM: V sobotu jedeme do Velvar, hraje se od 18:00 hodin

A-mužstvo v rámci 27. kola ČFL zajíždí v sobotu na hřiště prvního celku tabulky soutěže, kterým je Slovan Velvary.

Minulou sezónu jsme zde jako jediní dokázali domácí Velvary porazit. Dominik Bína a Daniel Kováč svými góly rozhodly o vůbec první výhře Baníku po postupu do ČFL. V jarní odvetě minulé sezóny rozhodl o vítězství 2:1 na stadionu Josefa Masopusta Jindra Novotný krásnými nůžkami v závěrečných minutách zápasu.

Letos se nám bohužel tolik nedaří, na podzim nám Velvary na domácím stadionu uštědřili zatím nejtěžší porážkou tohoto ročníku, a to 0:4, když jsme po 25 minutách prohrávali již 0:3. K odvetě bohužel teď nepocestujeme v ideálním rozpoložení, neboť poslední domácí utkání s Teplicemi B rovněž můžeme zařadit k velmi nevydařeným utkáním této sezóny. Velvary jsou dlouhodobý lídr souteže, první místo jim patřilo již po podzimní části. Na jaře sice zaznamenali několik remíz, ale klíčové utkání s FK Ústí nad Labem zvládly na stadionu v Ústí bravurně a zvítězili zde 1:0. Následně po tomto zápasu si Slovan Velvary připsal další dvě výhry (Pardubice B 1:0, Živanice 2:1) a drží tak sérii tří výher v řadě.

Baník Most-Souš bohužel prochází herní i výsledkovou krizí. Sice stále na pátém místě tabulky, ale už pět zápasů čekáme na plný bodový zisk. Poslední dvě utkání v České Lípě a s Teplicemi B nám vyloženě nevyšly. Na druhou stranu na hřišti silného soupeře se můžeme takříkajíc chytit, neboť na mužstvu po dlouhé době nebude tlak vysokého očekávání. Kádr v posledních týdnech opustili cizinci Deniss Stradins a zraněný Liad Elad. Po nemoci se vrací Martin Růžička a po opakovaném zranění i Ruda Novák. Naopak zranění z utkání s Teplicemi ukazuje na nejistý start u kapitána Vladimíra Pátka.

Po posledním utkání s Teplicemi B mužstvo prošlo delším rozborem hry a má za cíl se vyvarovat především zbytečných až nevynucených chyb v obranné fázi. Proti Velvarům bude obraz hry zřejmě jiný, Baník po dlouhé době nebude v zápase favorit a bude moci opět vsadit na bojovnou hru a těžit z týmovosti.

Sobotní zápas ve Velvarech má vzhledem k městským slavnostem posunutý začátek až na 18:00 hodin (původně v 17:00).


Slovan Velvary - FK Baník Most-Souš
sobota 18.5.2024, výkop 18:00
rozhodčí Švorc - Severýn, Andras (delegát Novotný)
čtěte také

novinky