18. 4. 2022

B-Mužstvo hrálo s Žatcem opět remízově

B-tým
18. 4. 2022

​V dalším mistrovském utkání se na Velký pátek 15.4.2022 střetla mostecká juniorka v domácím prostředí s mužstvem FK Slavoj Žatec.

Utkání začalo vetší aktivitou domácího mužstva. Domácí svoji aktivitu dokázali využít již v 8. minutě, kdy se střelou kolem brankáře prosadil Jurkovič 1:0. Hosté ze Žatce v následujících minutách ohrožovali branku domácích zejména po standardních situací. Zvýšit své vedení mohli mostečtí ve 27. minutě, kdy se po nádherné zpětné přihrávce Jurkoviče objevil sám před brankářem Vlach, bohužel pro mostecké následnému zakončení chyběla větší razance. O pět minut později dokázali rozvlnit síť za domácím brankářem Pecháčem i žatečtí hráči, ale branka nebyla uznána pro ofsajd dorážejícího hráče. První poločas tak skončil těsným vedením mosteckého Baníku v poměru 1:0. Druhý poločas začali opět domácí aktivněji a častěji drželi míč na svých kopačkách. Jenže hráčům chyběla větší herní odvaha kolem pokutového území soupeře a tak nebezpečných situací před hostující brankou k vidění moc nebylo. Hosté se postupem času začali více osmělovat a v 62. minutě si dokázali vypracovat obrovskou příležitost na vyrovnání, zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo. Vyrovnání se nakonec žatečtí dočkali v 70. minutě, kdy střelec hostujícího mužstva Klinec ideálně zakončil rychlý protiútok 1:1. V závěru utkání se i přes snahu obou mužstev konečné skóre tohoto utkání nezměnilo a o vítězi tak rozhodli pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči v poměru 5:3.

FK Baník Most-Souš - FK Slavoj Žatec 2:1 po penaltách (1:1)