26. 5. 2022

B-Mužstvo nešťastně vypadlo v semifinále Poháru ÚKFS

B-tým
26. 5. 2022

Velmi smolný zápas odehrálo B-mužstvo v rámci semifinále Poháru ÚKFS na hřišti Spartaku Perštejn. Od 30. minuty vedlo, nakonec však dvě minuty před koncem o výhru přišlo a na penalty prohrálo.

Juniorka měla v tomto utkání dvě velké motivace, nejprve samozřejmě postup do finále a zároveň odčinit doposud největší porážku v soutěži 0:4, kterou zaznamenala na začátku jara právě v Pernštejně. První příležitost si vypracovali domácí v 16. minutě, kdy však domácí hráč v nadějné pozici překonat brankáře Hnízdila nedokázal. Postupem času si začali brankové příležitosti vytvářet i mladíci z Mostu. Ve 31. minutě mostecký Radoš otevřel skóre tohoto utkání, když využil nádhernou přihrávku Vintra a nekompromisní střelou zakončil, 0:1. Za tohoto stavu se šlo i o poločase do kabin. Druhá půle začala náporem domácích, kteří v 54. minutě naštěstí pro mladé baníkovce orazítkovali pouze břevno. Postupem času začali domácí se snahou o vyrovnání více hru otvírat a mostečtí si posléze vytvářeli obrovské příležitosti do otevřené obrany. Šance, Jurkoviče, Čepka a Radoše brankou neskončili a tak v úplném závěru přišel trest v podobě vyrovnávací branky v 88. minutě, kdy se domácí prosadili ranou z hranice velkého vápna 1:1. Po závěrečném hvizdu tak přišli na řadu pokutové kopy ve kterých nakonec byli přesnější domácí v poměru 4:3.

Spartak Perštejn - FK Baník Most-Souš 1:1 (0:1)