18. 8. 2023

B-Mužstvo poprvé venku, v sobotu v Neštěmicích

B-tým
18. 8. 2023

Ve druhém kole krajského přeboru míří naše B-mužstvo k venkovnímu utkání do Neštěmic.

V rámci druhého kola krajského přeboru zavítá mostecký “B” tým do okresu Ústí nad Labem, konkrétně na fotbalové hřiště v Neštěmicích. Výkop utkání je naplánován na sobotu 19.8.2023 od 10:15 hodin.

Klub v Neštěmicích byl založen v roce 1918. Po sestupu v roce 2018 z krajského přeboru se klub pohyboval v 1.A třídě Ústeckého kraje, kde vždy atakoval nejvyšší příčky. Postupu se ale dočkal až v roce 2022 z druhého místa. Minulou sezonu Neštěmice vstupovali do krajského přeboru jako nováček a ročník zakončili na 12.místě se 40 body a negativním skóre 59:72. Více se týmu hájící převážně červeno-bílou barevnou kombinaci dařilo na domácí půdě, kde z 15 zápasů vybojovali 21 bodů. Na hřištích soupeřů získali Neštěmice o dva body méně (19).
První vzájemný zápas minulé sezóny se též hrál ihned na startu podzimní části. Ve 3.kole KP přivítali Neštěmice naše “B” mužstvo a bylo z toho vítěztví Baníku 4:0 po hattricku Jana Skurovce a jedné branky Víta Popelky. Jarní utkání v areálu Souše bylo o poznání vyrovnanější. Ve 20.minutě zápasu po přesném pasu za obranu poslal hosty do vedení Vít Pavlíček. O dvě minuty později navíc zvýšil vedení pro hosty po rohovém kopu Jakub Reischel a po 22ti minutách vedli Neštěmice 2:0. Pět minut před koncem poločasu se podařilo Baníku snížit po rohovém kopu hlavičkou Filipa Tajmra na 1:2. Ve druhém poločase za Baník v 56.minutě vyrovnal Kim Minseo. Zpracoval si přihrávku levou nohou, pravačkou lehce připravil, napřáhl a jeho dalekonosný projektil skončil až v síti - 2:2. Obrat dokonal v 68.minutě Petr Kavický, po velmi dobré práci Tomáše Cicka, který se z kraje vápna prosadil až k přímé střele, skákavý míč brankář pouze vyrazil nešťastně do míst kam Petr Kavický dobíhal a dorážel do prázdné branky- 3:2. Do zápasu tedy jdeme s kladnou bilancí 2-0, připíše Baník třetí vítězství v řadě?
Své úvodní představení v letošním ročníku Neštěmice zvládli za 3 body. Na hřišti nováčka z Proboštova vybojovali v divokém závěru výhru 2:3. Po prvním poločase hosté vedli 0:2 a měli zápas pod kontrolou. Ve druhém poločase byl ale vyloučen Pavlíček a Neštěmicím se zápas začínal komplikovat v 69.minutě snížil z pokutového kopu Baran a vše vyvrcholilo vyrovnáním v 85.minut Brodským. O minutu později ale remízu odmítnul Ondřej Černý střelou zpoza vápna a rozhodnul o vítězství Českého Lva.
V přípravných zápasech si Neštěmice připsali 2 výhry a 1 porážku. V prvním přátelském utkání porazili soupeře z liberecké 1.A třídy SK Žibřidice 4:1. Ve druhém zápase neštěmičtí fotbalisté vyzvali účastníka krajského přeboru Hradce Králové - Spartak Police nad Metují a po výsledku 2:7 zaznamenali jedinou porážku. V posledním zápase na domácím hřišti přivítali Neštěmice zahraničního soupeře Heidenauer SV, kterého porazili 4:1.