7. 11. 2022

B-Mužstvo v Jiřetíně opět nebodovalo

B-tým
7. 11. 2022

Juniorka překvapivě vysoko padla v derby v Horním Jiřetíně. Jiřetín tak potvrdil vzetsup formy v závěrečných zápasech podzimu.

V sobotu 5.11.2022 bylo na programu okresní derby Krajského přeboru dospělých mezi mužstvy TJ Sokol Horní Jiřetín a FK Baník Most-Souš BM. Úvod utkání vyšel skvěle domácímu mužstvu, kteří již v 17. minutě otevřeli skóre tohoto utkání po důrazu a následné hlavičce ve vápně mosteckého mužstva 1:0. Domácí hráči byli i nadále daleko agresivnějším mužstvem a ve 27. minutě po rychlém protiútoku a přízemní střele k tyči zvýšili své vedení na 2:0. Mostečtí si svoji největší šanci prvního poločasu dokázali vypracovat až v úplném závěru, když ve 41. minutě postupoval sám na brankáře Kavický, následnému zakončení ovšem chyběla větší přesnost i razance. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro domácí. Mostečtí trenéři o poločase sáhli ke třem změnám v sestavě se snahou o otočení tohoto pro ně nepříznivého stavu. Do druhého poločasu tak vstoupili mostečtí hráči na hřiště s daleko větší aktivitou a častěji se dostávali na půlku domácích. Bohužel tato aktivita končila většinou před pokutovým územím domácích. Domácí spoléhali zejména na dobře zahrávané standardní situace a v 57. minutě po rozehraném rohovém kopu a následném centru se jiřetínský hráč prosazuje hlavou 3:0. Další zmar pro mostecké přišel v 79. minutě, kdy přetažený centr zprava uklidil jeden z domácích hráčů ranou bez přípravy do branky 4:0. Mostečtí se dokázali prosadit až v 81. minutě z pokutového kopu po předchozím faulu na Jurkoviče. Úspěšným exekutorem byl Vlach 4:1. O dvě minuty později dostali stejnou možnost i domácí, kteří z následné penalty určili i konečný stav tohoto utkání na 5:1.

Sokol Horní Jiřetín - FK Baník Most-Souš B 5:1 (2:0)
Branka Mostu: 81. Jurkovič

Sestava Mostu: Hnízdil – Popelka, Bouček, Wagner (65´ČK), Cicko (46´Nepraš), Hlaváček (77´Hammerschmidt), Vlach, Jansa (66´Kurcin), Kováč, Bohó (46´Radoš) – Kavický (46´Jurkovič)