9. 9. 2024

Baníku se nedaří, z Benátek vezeme prohru 0:3

A-tým
9. 9. 2024

Výsledková krize pokračuje, na hřišti v Benátkách si Baník Most-Souš zatím připsal největší prohru v sezóně.

Zápas dvou sousedů v tabulce měl být odrazovým můstkem zpět do sezóny. Baník šel do zápase s kompletně uzdraveným kádrem, bohužel sportovní forma se vytratila a zápas ovládli domácí.

Do zápasu oba týmy vstoupily aktivně a pokusily se o několik rychle vedených útoků, hra se rychle přelévala. Dva dlouhé míče za obranu udělaly obraně Mostu větší problémy než by se očekávalo, první akce domácích skončila rohovým kopem, druhý míč za obranu již vyústil ve vedoucí branku Benátek.

Most po obdržené brance měl větší držení míče a získal režii nad zápasem. Bohužel ale postupně vedeným útokům chyběl moment překvapení a do finální fáze jsme se dostávali velmi sporadicky. Šance na vyrovnání měli po 20 minutách hry Jindra Novotný po zpětné přihrávce Procházky a Filip Šimeček po individiuální akci středem hřiště. Střelám chybělo více sportovního štěstí. Převahu Baníku v prvním poločase se bohužel nepodařilo přetavit ve vyrovnání.

Druhá půle bohužel proměnu obrazu hry nepřinesla. Most začal opět převahou, ovšem bez vytváření brankových příležitostí. Jindra Novotný působil na hrotu osamoceným dojmem, záloha pomalu doplňovala rychlá přenesení hry, stejně tak do obrané fáze Baník reagoval pomalu a měl potíže s řešením brejkových situací soupeře.
Asi v největší příležitosti úvodu druhé půle se v 52. minutě objevil Jindra Novotný po vydařeném centru Filipa Šimečka, tváří v tvář brankáři Benátek Kellerovi hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Situace se však ukázala jako ofsajdová.

Efektivita domácích byla zcela jiná. V 54. minutě dlouhý křižný míč za obranu, přihrávka před branku do mrtva a vedení 2:0 hodně zamávalo s ambicemi Baníku v tomto zápase. Zápas přešel ve zmar. Most zjednodušil hru, více do zápasu se dostali i domácí, kteří dosud především poctivě bránili. Brankových příležitostí přibylo, ovšem na obou stranách. Baník mohl snížit po akci Procházky, Novotný však střelou bez přípravy mířil vedle. Střela Šimečka byla slabá a skončila v rukavicích Kellera. Hlavička Jindry Novotného rovněž nepřekvapila jistě chytajícího brankáře domácích Martina Kellera.

V 72. minutě Baník rozehrával standardní situaci, odražený míč však získali domácí a rychlý brejk dva na jednoho dotáhli opět do jednoduše dosažené třetí branky. Benátky vedly 3:0 a utkání tak de facto skončilo.

SK Benátky nad Jizerou - FK Baník Most-Souš 3:0 (1:0)