Dorost o víkendu prohrál s FC Erzgebirge Aue těsně 2:3

Ligoví dorostenci Baníku o víkendu na Souši odehráli mezinárodní přátelák s respektovaným celkem FC Erzgebirge Aue.

Areál Souš

1. února 2022

2:3
Dorost U19

Náročné utkání vyznělo lépe pro německého soupeře, domácí tým měl množství brejkových příležitostí, doplatil však na neproměňování šancí. Erzgebirge Aue je tradiční účastník druhé nejvyšší nemecké soutěže. Nejmenší klub 2. Bundesligy ze srdce Krušných hor je největší rival Dynama Dresden. Jeho dorost U19, který v neděli přicestoval do Mostu je horký aspirant na postup do nejvyšší soutěze dorostenců. Těžké utkání pro mostecký dorost splnilo všechny prvky zimní přípravy. Hrál se otevřený, běhavý fotbal s množstvím sprintů na obou stranách. Aue bylo lepším týmem, ale Baník se tempu hry brzy vyrovnal a v první polovině těžil ponejvíce z brejků. Bohužel neproměnil ani největší šance a poločas bohužel prohrál 0:1.

Ve druhé půli se hrálo vyrovnanější utkání, paradoxně však přineslo větší počet individuálních chyb. Aue šlo brzy do dvoubrankového vedení, Most však dokázal snížut z rohového kopu, střelcem byl Daniel Tomeš. Rychlost útoků německého týmu dělala největší potíže vysunutému týmu dorostu, který snažil srovnat utkání. Z jednoho vydařeného rychého přechodu šli Němci opět do dvoubrankového vedení. Most dokázal opět z rohu snížit na rozdíl jediné branky, tentokrát hlavičkoval Jakub Vlček. Poslední desetiminutovka dávala nějaké šance na vyrovnání, ale bylo to již nad síly našeho týmu, který se proti soustředěné defenzívě Aue již neprosadil.