Mládež
24. 7. 2022

Dorostenci absolvovali soustředění včetně sjezdu trailu na Klínovci

Mládež
24. 7. 2022

Dorostenci absolvovali soustředění včetně sjezdu trailu na Klínovci

Dorost U19 a U17 absolvoval tradiční soustředění ve Spořicích tentokrát s netradičními disciplínami.

Dorostenci U19 a U17 se o víkendu vrátili ze soustředění ve Spořicích, které absolvovali na kolech a vyzkoušeli i některé adrenalinové sporty jako lezeckou stěnu nebo sjezdový trail na Klínovci. Dále poctivěli trénovali na spořickém hřišti, v posilovně a hale. Intenzivní týden byl zakončen sobotním zápasem již v domácím prostředí na Albrechtické proti FK Ústí.

Využití kol dalo soustředění nový rozměr a zvýšilo flexibilitu ve využívání dalších sportovišť v okolí Spořic. Tým společně s trenéry dojížděl na atletický stadion v Chomutově nebo lezeckou arénu v Jirkově. Vrcholem zájezdu byl v pátek sjezd trailu na Klínovci nebo florbalové utkání proti týmu žen Florbal Nové Strašecí. "Zvolili jsme záměrně netradiční formu soustředění s cílem maximálního rozvoje aerobní kapacity, tedy vytrvalostní složky. Nechtěli jsme dvoufázově trénovat na hřišti, protože v letním počasí toto nepřináší kýžený tréninkový efekt," sdělil po skončení soustředění nový trenér U19 Jiří Dvořák.

Hráči denně absolvovali posilovnu, následně výjezd na kolech k dalším sportovním aktivitám. Po odpoledním odpočinku následoval trénink na hřišti a večer v hale. Vytvoření kolektivu při netradičních disciplínách bylo postranním efektem soustředění. Hráči se poznávali při netradičních aktivitách a vznikaly možné nové příběhy nebo "dobrodružství." Tým absovoval kondiční test na chomutovském atletickém stadionu, zdolal jeden vrchařský výšlap na Druhý mlýn Bezručova údolí, slezl 13-metrové stěny v lezecké aréně v Jirkově, sjel Klínovecký bike trail Azur na Klínovci a remizoval ve florbalovém utkání s ženským týmem Nového Strašecí.

Soustředění znamenalo i zvýšené nároky na servisní zajištění. Denně se řešily technické problémy na kolech, zejména defekty. Tým trenérů za přispění správce hotelu July vše zvládal za pochodu řešit a kola držet v provozuschopném stavu, kolikrát i s využitím dávky štěstí nebo vstřícnosti večerních oprav v cykloservisu Cyklo Point Chomutov (děkujeme).

Soustředění narušil (pozitivně) i příjezd mladého ženského florbalového týmu na závěrečné dny. Atmoféra zajiskřila a kondičně unavený tým získal skutečně novou krev do žil. Domluvené utkání ve florbalu mělo v pátek večer perfektní atmosféru včetně hudebního doprovodu při rozcvičení a přerušeních hry. V základní hrací době sice zkušenou hrou vyhrály holky, v nájezdech naopak ukázali větší šikovnost kluci.

Dorost začíná sezónu ve středu 10. srpna, tedy za více jak 2 týdny prvním utkáním na hřišti FK Ústí nad Labem.

čtěte také

novinky