Mládež
29. 1. 2023

Dorostenci o víkendu vyhráli ve Zwickau 2:1

Mládež
29. 1. 2023

Dorostenci o víkendu vyhráli ve Zwickau 2:1

Dvojzápas v německém Zwickau odehráli během ledna oba naše dorosty. Starší U19 byla výsledkově úspěšná a vyhrála 2:1, mladší dorostenci v utkání po smolných chybách prohráli 1:4.

Na hřišti FSV Zwickau odehrála v sobotu naše U-19 velmi dobré utkání a po středeční prohře 0:3 s FK Ústím možná nalezla recept na úspěšnější zápasy a především si srovnala sebevědomí. Trenér Johana si po návratu do ČR pochvaloval pozměněný přístup celého týmu, kterému vypomohlo hned 5 hráčů mladší sedmnáctky. FSV Zwickau patří do druhé nejvyšší německé soutěže, dorostenecké Regionalligy, ve které aktuálně drží 13. místo z 18 účastníků.

Úvodní branku zajistil hned z první mostecké akce Tomáš Benda, který zúročil centru Smetánky. Druhý gól přidal ve 20. minutě Šimon Buben. V dalším vývoji zápasu však držel otěže pevně ve svých rukou, ačkoliv německý odpor narůstal do typických rozměrů nevzdat utkání v žádném případě. Zvláště poté, co domácí v úvodu druhé půle snížili na 1:2. Naši kluci však dokázali odolat i ve vyhroceném závěru a zaslouženě si vezou cenné a vybojované vítězství.

O dalším víkendu doma v Mostě nastoupi proti Motorlet Praha

FSV Zwickau U19 - Baník Most-Souš U19 1:2 (1:2)
Branky:
4. Benda, 21. Buben
Sestava U19: Dobrev - Málek, Kovář, Švarc, Bíma (46. Vaic) - Fiala (46. Paldrych), Keldrych (46. Žáček), Buben - Benda (46. Holý), Hammerschmidt, Smetánka (46. Lipták)
čtěte také

novinky