8. 10. 2022

Dorostenci vyhráli potřetí v řadě a stoupají tabulkou

Dorost U19
8. 10. 2022

Mostecký dorost U19 pomalu stoupá z krize, v sobotu vyhrál v Chomutově 2:0 a vyhoupl se mimo sestupové pásmo.

Podobně jako A-mužstvo si i mostecký Dorost U19 letošní sezónu prochází výsledkovou krizí. Na první výhru čekal celých 7 úvodních kol. Následně si však připsal rovnou 3 výhry v řadě. Smůla byla prolomena nejprve v těsném souboji v České Lípě, kde Most po dvou gólech Rjasky vyhrál 2:1. Následovala jasná záležitost doma proti Benešovu a výhra 5:0, o tomto víkendu Dorost slaví i úspěšný zisk tří bodů z horké půdy v Chomutově. Po dvou gólech Vlasty Liptáky jsme z hřiště u chomutovské Polikliniky přivezli výhru 2:0.

Starší dorost v letošním ročníku úzce spolupracuje s B-mužstvem, kde rotuje větších počet hráčů schopných nastupovat i za dorost. Prolínání kádrů sice v úvodu sezóny s přispěním těžkého vylosování přineslo krizi pro starší dorost, který dlouho nemohl najít a ustálit základní sestavu. Sezónu zahájil proti těžkým soupeřům jako FK Ústí, FK Teplice nebo Dukla Praha a série proher tým poznamenala. Na druhou stranu zase Michal Rjaska a Jan Skurovec sbírají první a úspěšné minuty v sestavě A-mužstva v ČFL. Honza Skurovec naskočil již do 6 utkání A-mužstva, v soutěžích A-mužstva, béčka nebo dorostu U19 nastřílel letos již 9 gólů. Jeho kolega z dorostu Michal Rjaska nasbíral už 4 starty v ČFL. Klub tak potvrzuje výraznou snahu o zapojování mladých hráčů do kádru A-mužstva a celkové propojení mládeže s dospělým úsekem.

V sobotním zápase v Chomutově, mostecký dorost navázal na předchozí dva úspěchy a v regionálním derby vyhrál 2:0 po dvou gólech Vlasty Liptáka z prvního poločasu. Most měl výraznou převahu během celé první půle a měl další šance, ve kterých mohl snížit dramatizaci utkání. Po změně stran se utkání vyrovnalo a Chomutov z mnoha náznaků hrozil snížením. V závěru druhé půle i celého zápasu se naštěstí Most opět ujal režie a poslední minuty zápasu ustál bez výraznější újmy. A připsal si tak velmi cenné vítězství.

FC Chomutov U19 - FK Baník Most-Souš U19 0:2 (0:2)
Branky: 17. a 19. Lipták
Sestava Mostu: Behina - Málek, Kovář, Pinte (74. Pinte), Buben - Radba, Žáček - Kučerka (74. Holý), Skurovec (80. Hadinec), Lipták (59. Dražil) - Fiala (80. Hron)