Ženy
14. 11. 2023

Dorostenky cestují v sobotu na Spartu Praha

Ženy
14. 11. 2023

Dorostenky cestují v sobotu na Spartu Praha

Dorostenky WU18 o víkendu zakončí podzimní část 2. ligy prestižním zápasem proti Spartě Praha, který se odehraje v sobotu od 13:00 v Praze - Satalicích.

Trenér Karel Giampaoli už v předstihu hlásí spokojenost s podzimní části premiérové účasti našeho klubu v soutěži dorostenek. Ať už sobotní výsledek dopadne jakkoliv, holky neskončí hůře než na 6. místě ze 14 účastníků soutěže. Hrát se však bude o udržení neporazitelnosti, mostecký tým z posledních 8 zápasů pouze jednou přišel o body.

V historii poprvé postavil Most hned tři ženské týmy do soutěží FAČR. Žákyně a dorostenky se účastní 2. ligy a ženský tým bojuje v předních patrech divizní soutěže. Dorostenky po pomalejším rozjezdu nováčkovské sezóny bodují naplno v posledních sedmi zápasech, dotáhly se tak na lepší střed tabulky a chybí jim jediný bod na čtvrtou příčku, kterou aktuálně drží FK Teplice. V sobotu holky čeká těžký soupeř. Sparťanky hrají o čelo tabulky. Po jediné prohře s Budějovicemi a remíze s Jihlavou jim patří druhé místo tabulky, ze kterého se do konce podzimu už rovněž nepohnou.

Mostecké dorostenky minulý víkend zvítězily na hřišti Sokola Třebeš 4:1, předtím naposledy doma vyprovodily MFK Trutnov vysoko 6:0. Trochu litujeme pomalejšího rozjezdu, kdy jsme v úvodních kolech ztráceli, na programu však byly tabulkově nejsilnější soupeřky. Lídr tabulky z Českých Budějovic na nás narazil v prvním kole; druhý celkem, kterým je Sparta Praha, zase bude podzimní sezóna končit.

Vítězná nálada logicky udělal velmi dobrou partu dívek, které během podzimu už pravidelně naskakovaly i do zápasů žen v Divizi. Docházka na tréninky se drží na vyšších procentech a ani přicházející zima a večerní tréninky na umělé trávě na tom nijak neubraly. V zimní části sezóny mají holky na programu i dva halové turnaje a poprvé vyrazí i na soustředění do Spořic.

Nejprve je však čeká poslední zápas podzimní části v Satalicích proti Spartě. Náš klub Baník Most-Souš už jeden mistrovský zápas proti největšími českému klubu má za sebou, před dvěma lety v listopadu 2021 se na Souši střetlo ženské áčko Sparty v Poháru FAČR proti našim ženám. Pohárové utkání jsme tehdy těsně prohráli, třeba budou nyní dorostenky úspěšnější.

Poslední zápas podzimu dorostenek
AC Sparta Praha B - FK Baník Most-Souš WU18
Sobota 18.11.2023, 13:00, Praha - Satalice (UMT)čtěte také

novinky