včera

Dorostenky vítězně na Spartě, A-ženy v Bakově

Ženy
včera

Dorostenky zvítězily na Spartě B a udělaly tak rázný krok k udržení soutěže ještě před jarní barážovou částí.

Hráčky dorostenek a žen FK Baník Most-Souš přivezly o víkendu do Mostu dvě důležitá vítězství. Na hřištích soupeřů nezaváhaly ani dorostenky na Sparta, ani A-ženy v Bakově nad Jizerou. Dospělý ženský tým tak vede tabulku divizní soutěže a dorostenky jsou ve 2. lize o skóre na druhé pozici za Teplicemi a míří k udržení soutěže již po podzimní části sezóny. Dorostenky na horké půdě Sparty Praha B zvítězily vysoko 7:2. a-tým žen zvítězil nad osmým Bakovem nad Jizerou 2:1 a tři body vede tabulku Divize.

Dorostenky k utkání devátého kola druhé ligy zajížděly na hřiště pátého celku tabulky AC Sparta Praha B. V důležitém utkání, kdy se rozhodovalo, zda se udrží v čele tabulky nezaváhaly a po bojovném výkonu zvítězily přesvědčivě 7:2 a zaslouženě tak drží druhou příčku tabulky. Na Spartě na dorostenky čekal těžký terén, ale ani ten jim nezabránil hrát útočný fotbal. Dařilo se jim vepředu získávat míče a proto již ve 22. minutě utkání vedly 4:0 po brankách Štěpánky Čížové, Katky Grundové a po dvou trefách Simony Váchové. Tlak mosteckých se podařilo pražskému celku zmírnit na konci prvního poločasu, kdy Sparťanky snížily na 1:4.

Do druhé půle nastoupily svěřenkyně trenéra Davida Nováka se stejným plánem jako v prvním poločase. Hrát jednoduchý fotbal zakončený brankami. To se jim po patnácti minutách dvěma góly z kopaček dvojčat Kotulových podařilo. Nekdejší rovněž Sparťanky už druhou sezónu oblékají mostecký dres, Renáta zvyšovala v 56. minutě na 5:1 a Natálie tři minuty nato navyšovala skóre. Domácí Sparta už dokázala pouze v 62. minutě druhou brankou korigovat výsledek. V 77. minutě Kateřina Grundová svou druhou brakou v zápase upravila stav na konečných 7:2 pro hráčky Baníku.

„Před zápasem jsme si řekli, že i na těžkém terénu musíme hrát jednoduše. To holky dodržely, bojovaly, a proto po prvním poločase zaslouženě vedly už 4:1. Ve druhém poločase se nenechaly náskokem unést a dokázaly vstřelit ještě další tři branky a tím si vykopat první příčku tabulky, což je fantastické. Výborné utkání odehrála Simona Váchová, která dvě branky vstřelila a další tři připravila“, přiblížil trenér dorostenek David Novák.

AC Sparta Praha WU 18 – FK Baník Most Souš WU 18 2:7 (1:4)
Branky: 36. Michálková, 62. Kloučková (pen) - 3. Š. Čížová, 17. a 22. S. Váchová, 19. a 77. Grundová, 56. R. Kotulová, 59. N. Kotulová
Sestava Baníku: Manshush - Plačková, R. Kotulová, Š. Čížová, N. Kotulová, Grundová, Kočišová, N. Čížová, Iková, Váchová, Hlaváčová (Reptišová, Grögerová, Havelková, Křenková, Nobisová, Jindřichová)

Sestava Sparta B: Lerchová - Havlíčková, Kašparová, Brázdová, Michálková, Kloučková, Hutsuliak, Lopatová, Krueger, Martinů, Gablíková (Jinová, Táborská, Voříšková, Černá, Maxová, Nosková, Plovarči)

Lepší víkend si mostecký ženský fotbal přát nemohl. Na plné čáře bodovaly v divizní soutěži také A-ženy. Navázaly na vítěznou zápasovou šňůru a čtvrtým vítězstvím v řadě potvrdily v Bakově nad Jizerou svou skvělou formu, kterou na podzim mají. První poločas byl vyrovnaný ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. První branka přišla ve 20. minutě z kopačky domácí Maryškové. Středočešky, však dlouho nevedly. Skóre se měnilo o čtyři minuty později, kdy se Štěpánka Čížová protlačila přes dvě hráčky, brankářka Cenefelsová si sice sáhla na balón, ale brance nezabránila. Mostecká Čížová měla svůj den a brankou v 63.minutě upravila skóre na konečných 2:1 pro Most.

„Podaly jsme bojovný výkon, měly jsme více ze hry, hrály jsme s lehkostí, soupeřky jsme přehrávaly i po fyzické stránce. Prostě paráda, udržely jsme si první místo a zvýšily náskok před druhým TJ Slovanem Bohnice o tři body, což je dobře, jelikož tento celek na nás čeká v neděli doma“, uzavřela kapitánka týmu Dana Kastnerová.