26. 2. 2023

Generálka s Karlovými Vary skončila remízou

A-tým
26. 2. 2023

Poslední přípravný zápas letošní zimní přípravy skončil na hřišti Sokola Bečov zřejmě spravedlivou remízou 1:1.

K prvnímu utkání na přírodní trávě jsme využili areál Sokola Bečova, který splňoval veškeré požadavky na organizační i sportovní zajištění zápasu. Příjemné prostředí dokreslily i oba tábory skandujících fanoušků, které vytvořily již mírně soutěžní atmosféru. Oba kluby tak absolvovaly zápasový přechod na přírodní trávník, který ve vrtkavém počasí letošní zimy splňoval kritéria pevnosti a přiměřenosti úrovně hrací plochy. Nicméně zhoršená kvalita hrací plochy oproti umělým trávníkům přeci jen ovlivnila kvalitu hry.

Most zahájil se šesticí posil, které během zimy přivedl. Obranu vyztužili KIbal s Maksičem, zálohu pak Zinhasovič s Vobeckým a Kubešem, v útoku bojoval o místo v základní sestavě Adam Bouguetouta. Během zápasu měl Most optickou převahu, Karlovy Vary však hrozily z nebezpečných kontrů a standardních situací. Zápas začal dvěma obrovskými šancemi na obou stranách. Nejprve střelu zblízka vyrážel Halouska, na druhé straně podobně Kubeš zblízka netrefil míč přesně.

Kombinace ve středu hřiště vázla, přeci jen hřiště neumožňovalo rychlý kombinační přechod, oba týmy byly nuceny pomaleji a přesněji kombinovat s množstvím spíše zpětných přihrávek ve snaze neztratit neklidný balon. Brejkové situace rovněž vyznívaly lépe spíše pro obránce, rozhodovaly tak standardní situace. Z nich Karlovy Vary podobně jako Přeštice dokázaly vytvářet závary před naší brankou. Z jedné takové situace ve 33. minutě šel soupeř i do vedení 0:1. Most měl do přestávky ještě dvě velmi dobré situace k vyrovnání, nicméně průnik Bouguetouty skončil prováhaným momentem k zakončení, povedená akce Štefka zase zblokovanou gólovou střelou Kubeše.

Po změně stran se s kvalitou hřiště přeci jen lépe vyrovnal Most, postupně získal střed hřiště. Zinhasovič s Vobeckým zvládali úspěšně i osobní souboje, čekalo se na nějakou vydařenější akci. Bouguetouta nastřelil tyč. Zinhasovič odražený balon trefil z jedničky těsně nad. Střele Vobeckého z hranice vápna se nepodařilo vložit razanci. Průniky Štefka po levém křídle dvakrát nenašly finální přihrávku, kterou vždy uhasila obrana Karlových Varů. V obrovské šanci se objevil i Rjaska, míč mu však vyšel na pravačku a střela opět na nerovném terénu nezískala potřebnou razanci.

Utkání mělo i dva penaltové momenty. Nejprve Karlovy Vary pokus o penaltový zákrok neprosadily, dopomoc útočníka byla příliš veliká. V 84. minutě naopak neobratný zákrok obráce Karlových Varů, který vysokou nohou došel až do kontaktu s hlavou Skurovce, penaltově posouzen už byl. Nařízenou penaltu proměnil v první gól za Most Zinhasovič a rovnou tak zaplatil i příspěvek do hráčské kasy. Utkání skončilo zřejmě zaslouženou remízou.

FK Baník Most-Souš - FC Slavia Karlovy Vary 1:1 (0:1)