Mládež
7. 12. 2022

Konference přípravek, v pondělí 12.12. na Hotelu Cascade

Mládež
7. 12. 2022

Konference přípravek, v pondělí 12.12. na Hotelu Cascade

Baník Most-Souš ve spolupráci s fondem Evropské unie pro regionální rozvoj pořádá trenérskou konferenci přípravek, na které vystoupí přední čeští trenéři věkových kategorií přípravek.

V předvánočním období je ideální čas pro bilancování a nějaké to zamyšlení. V oblasti přípravek panuje široké spektrum názorů i způsobů pojetí tréninku. Diskuse na téma optimálního přístupu k tréninku nejmenších fotbalistů je doslova nekonečná. Pokusíme se téma otevřít a dotknout se jednotlivých zákoutí s odborníky, kteří mají prokazatelné zkušenosti ve výchově nejmenších fotbalistů a mnohdy i hmatatelný úspěch v další kariéře jejich hráčů.

Panelovou diskusi se zaměřením nejprve na tréninkový proces, následně na zápasový rytmus budou moderovat Jan Skýpala a Ladislav Rameš. Sami zatím přesně neví, kudy se konference a debata bude odvíjet. Nicméně se budou moci opřít o trenéry, kteří se v přípravkách pohybují, mají prokazatelnou zkušenost a ve svých klubech mnohdy i zodpovědnost právě za celkový program prvního tréninku nejmenších fotbalistů. Program odpoledne v mosteckém Hotelu Cascade pamatuje i na dostatečný čas pro neformální setkání (tzv. networking) všech účastníků konference.

Na konferenci vystoupí trenéři z menších i velkých klubů a zároveň trenéři, kteří mají zkušenost i s tréninkem starších kategorií. Mezi potvrzené vystupující patří:

Jaroslav Kovařík (FC Viktoria Plzeň)
Marek Vait (RFA Ústeckého kraje)
Petr Voříšek (Junior Děčín, dříve FAPV)
Zdeněk Kotalík (FŠ Litvínov)
Tomáš Hájek (FK Baník Sokolov)
Matěj Lačný (SK Roudnice a ČR WU15)

Speciální host: Daniel Röder (Chemnitzer FC)

Chtěl bych moc poděkovat všem výše uvedeným, že přijali pozvání a jsou ochotní se podělit o své zkušenosti nebo i know-how. Téma přípravek s sebou nese skutečně velké spektrum názorů a česká trenérská škola v této oblasti prosazuje více směrů. Například německé větší kluby na výchovu přípravek zrezignovali a hráče si vybírají dle prokázaného talentu až v pozdějším věku. České kluby zase přípravky považují za své stříbro a někdy možná až nesmyslně tlačí na pilu. Proto já jsem skutečně zvědav, sdělil k tématu Jan Skýpala, ředitel FK Baník Most-Souš.

Ladislav Rameš, který povede druhou část diskuse se domnívá, že české kluby mají potíže s prosazováním a dodržováním jednotné koncepce v přípravě nejmenších hráčů. Kluby obtížně shánějí trenéry k těmto kategoriím, myslím že by pomohla shoda na jednom stylu výchovy, jednotliví trenéři by pak věděli, zda do toho chtějí nebo nechtějí takto jít. Stává se pak často, že kluby mají některé ročníky vydařenější, jiné pak horší. Velké téma je také přetahování hráčů a všeobecná zvýšená aktivita dnes velmi ambiciózních rodičů.

Konference proběhne v pondělí 12. prosince od 16:00 hodin v Mostě na Hotelu Cascade. Vstup je zdarma, budeme rádi za každého konstruktivního zájemce o účast.

Konference přípravek
Pondělí 12.12.2022 od 16:00 hodin
Hotel Cascade, Most
Moderují: Jan Skýpala a Ladislav Rameš


čtěte také

novinky