Ženy
16. 11. 2022

Most vstupuje do futsalové 1. ligy žen

Ženy
16. 11. 2022

Most vstupuje do futsalové 1. ligy žen

O víkendu se rozběhne 1. liga České republiky ve futsalu žen a bude mít i mostecké zastoupení.

V hale ve Spořicích v neděli 20.11. pořádáme turnaj hned 1. kola nové futsalové sezóny. Nový FK Baník Most-Souš nastoupí do prvního zápasu 1. ligy futsalu žen proti FC Tango Hodonín, následně nás čeká souboj s loňským mistrem ČR, týmem Nástěnky Brno. První hrací den zakončíme ve Spořicích soubojem s Technikou Praha.

Náš tým využil příležitosti a nabídky loňského účastníka soutěže, kterým byla Football Coach Alliance (FCA) a se kterou jsme nyní spojili síly. Nově tedy už pod značkou našeho klubu FK Baník Most-Souš nastoupíme do futsalové soutěže. Pro náš klub jde především o test možností účasti ve futsalových soutěžích a další rozvoj ženského fotbalu nebo futsalu na Mostecku. Projekt s FCA může mít i vyšší než testovací ambice. V roce 2019 se FCA stala mistrem České republiky a další dvě sezóny vystupovala ve spojení s AC Sparta Praha. Za Baník Most-Souš tak v sezóně budou nastupovat i opory českých prvoligových celků jako je Adéla Kutifelová, Nikola Danihelková nebo slovenská fotbalová reprezentantka Michaela Moťovská. Na soupisce Mostu, která je kompletně uvedena níže budou dále gólmanky Kateřina Veselá a Amélie Voříšková. Členkami mistrovského týmu z roku 2019 byly i Karolína a Eliška Novákovy.

Ze známých nebo ligových klubů nás v sezóně čekají souboje s Baníkem Ostrava, Spartou Praha nebo Slavií Praha, mezi přední celky Česka patří dále Nástěnky Brno nebo Gamaspol Jeseník. Sezóna je rozlosována do série turnajů, kde Most upořádá dva z nich. Ve své první sezóně využujeme halu ve Spořicích.

Soupiska FK Baník Most-Souš futsal ženy - 2022/2023
Kateřina Veselá (GK)
Amélie Voříšková (GK)
Adéle Kutifelová
Nikola Danihelková
Michaela Moťovská
Karolína Nováková
Eliška Nováková
Dominika Kňourková
Romana Melcherová
Petra Syrová
Dominika Poláčková
Nela Hrbková
Blažena Kánská

Trenérem a manažerem našeho týmu je Jiří Dvořák.
čtěte také

novinky