3. 3. 2024

Na úvod jara remíza v Pardubících 1:1

A-tým
3. 3. 2024

Baník Most-Souš v úvodním zápase jarní části soutěže ČFL remizoval v Pardubicích 1:1, na úvodní branku Jacoboviciho těsně před přestávkou odpověděl pardubický Daniel Pandula.

Na umělé trávě v pardubickém areálu v Ohrazenicích začal Baník lépe a v prvních deseti minutách několikrát zatlačil domácí na jejich obranné polovině. Pardubičtí však postupně vyrovnali hru a hrozili zejména z rychlých brejků.

Ve 20. minutě se do příležitosti dostával Jindra Novotný, ale byl na hranici velkého vápna faulován, z následného přímého kopu vzniklo první vážné ohrožení pardubické branky, brankář Šmíd však se štěstím vytěsnil střelu na roh. Ten rozehrál Milan Hadinec, na zadní tyči vyhrál hlavičku Jindra Novotný a míč druhou hlavičkou v pořadí dostal do sítě Adin Jacobovici, 1:0.

Po úvodní brance se hra vyrovnala, hrál se kombinační fotbal s rychlými přechody, ale malým vytvářením šancí. Pardubické náznaky dvakrát včasným vyběhnutím mimo vápno zlikvidoval brankář Kryštof Lichtenberg. Ve 30. minutě v dobré příležitosti zakončoval Michal Rjaska, ale střela vyšla slabě. Poslední desetiminutovka první půle patřila Pardubicím, které získaly sérii přímých a rohových kopů. Vytvořili si tak stálou územní převahu. V samém závěru poločasu se domácím podařilo dosáhnout na vyrovnání. Přímočarou akci dotáhl k povedené střele levačkou Daniel Pandula a srovnal stav na 1:1.

Druhý poločas začal převahou Most, domácí však stále hrozili z nebezpečných a rychlých brejků, v 52. minutě se do takřka samostatného úniku dostal opět Pandula, Lichtenberga však neprostřelil. V 65. minutě se do zajímavého průniku dostal dobrým předskočením stoper Liad Elad, zajímavou akci a dobré přečíslení se bohužel nepodařilo dotáhnout do klíčové přihrávky. V 72. minutě opět Liad Elad poslal dlouhý centr na zadní tyč, kde Ondra Novický s Matějem Kubešem byli blízko gólu, pardubický brankář Šmíd však pokus zblízka dokázal zblokovat.

V 76. minutě předvedl klíčový zákrok opět brankář Lichtenberg, když zlikvidoval průnik za naší obranu Lendra Rodriguese. S blížícím se závěrem zápasu se už ani na jedné straně žádná výraznější šance neurodila a utkání tak dospělo, stejně jako na podzim, k remíze 1:1.

FK Pardubice B - FK Baník Most-Souš 1:1 (1:1)

Branky: 44. Pandula - 25. Jacobovici

Sestava Mostu: Lichtenberg – Cibulka, Novotný, Marhoul (70. Kubeš), Novický, Jacobovici, Petržílka, Rjaska (70. Růžička), Moshe, Radba, Hadinec.

Sestava Pardubic B: Šmíd – Svatoš, Svoboda, Donát (46. Halász), Lupač - Jarkovský -Pandula, Machů, Novák, Sedláček (76. Lima, 80. Brož) - Miláček.