4. 3. 2023

Na úvod remíza s FK Chlumec 1:1

A-tým
4. 3. 2023

Most na úvod jarní části před slušnou návštěvou remizoval doma s FK Chlumec 1:1, úvodní branku dával Matěj Kubeš.

Rozlosování sezóny nám přisoudilo na úvod jara těžký los, v prvních dvou zápasech potkáme třetí a druhý celek tabulky. Na úvod jarní části přicestoval do Mostu FK Chlumec nad Cidlinou a zopakoval se těsný výsledek z prvního letního kola soutěže. V létě jsme v prvním kole prohráli těsně 0:1, když Petr Glaser neproměnil penaltu. V sobotu dal v prvním zápase za Most úvodní branku jara v 17. minutě Matěj Kubeš, který o několik momentů dříve trefil hlavičkou tyčku. Most měl velmi dobrý vstup do utkání, měl převahu, vytvářel si šance a soupeře zaskočil .Množství sutuací ve vápně soupeře volalo i po výraznějším gólovém zisku. Bohužel však FK Chlumec po rohu ve 27. minutě srovnal stav na 1:1.

Most měl do poločasu další šance, sice ne z kategorie vyložených, ale divákům na tribuně rostlo napětí. Příjemná fotbalová atmosféra dokreslovala celý první jarní zápas. Ve 43. minutě se na půlicí čáře zmocnil míče Zinhasovič, napřáhl k přelobování brankáře, míč už tak-tak mířil do branky, ovšem Lichtenberg konečky prstů vyškrábl parádně letíci balon na roh. V zápase proti sobě stáli oba brankáři z líhně FK Mladá Boleslav, Kryštof Lichtenberg a Pavel Halouska patřili k předním protagonistům zápasu.

Po změně stran se Most pokoušel o klíčovou branku, ke které byl nejblíže v 57. minutě. Filip Maksič po rohu střílel z jedničky na zadní tyč, míč však na brankové čáře vyhlavičkoval obránce. V další šanci střílel Kubeš do boční sítě. Několik ošemetných situací na hranici velkého vápna občas volalo po přímém kopu, ale pouze smůla chyběla k povedenému prostřčení míče do vyložené šance. V poslední dvacetiminutovce se do hry dostala nervozita. Přeci jen oba týmy nechtěly za žádnou cenu zkazit a úvodní utkání jara začalo mířit k remíze.

FK Baník Most-Souš - FK Chlumec nad Cidlinou 1:1