A-tým
15. 5. 2024

Petr Glaser je novým sportovním manažerem Baníku

A-tým
15. 5. 2024

Petr Glaser je novým sportovním manažerem Baníku

Petr Glaser se po lednovém ukončení hráčské kariéry ujímá postu sportovního manažera FK Baník Most-Souš.

V klubu bude mít na starosti skladbu hráčského kádru A-mužstva a přestupovou politiku klubu. Baník po postupu do ČFL a jejím udržení v minulé sezóně dokončil transformaci po spojení klubů v roce 2020. Letošní sezóna ukázala, že klub má šanci pokračovat v rozvoji ve své další etapě. Petr Glaser by tak měl být na své pozici důležitou osobou dalšího rozvoje.

Současná sezóna ukázala, že klub má rozhodně potenciál dalšího růstu. Skladba hráčského kádru by však měla mít dlouhodobější perspektivu, doposud klub spíše angažoval hráče na kratší období s cílem okamžitého herního výsledku.

Ačkoliv A-mužstvo v průběhu jarní části ztratilo herní formu a poslední výsledky rozhodně nejsou uspokojivé, přesto prožívá nadstandardní až nečekanou sezónu, během které otevřeně vzbudilo diskusi o posunu do vyšší soutěže.

Prioritou mosteckého fotbalu však je především ekonomická udržitelnost a dlouhodobá stabilita, klub zároveň intenzivně pracuje na zkvalitnění mládeže a systému propojení mládeže s A-mužstvem. Cílem je mladý ambiciózní kádr se základem v našem regionu.

Rozhovor s Petrem Glaserem o přípravě letního přestupního období a jeho vizích práce přineseme v nejbližším období.

čtěte také

novinky