A-tým
19. 9. 2022

Petr Johana už dále nepovede A-mužstvo Baníku Most-Souš

A-tým
19. 9. 2022

Petr Johana už dále nepovede A-mužstvo Baníku Most-Souš

Po nevydařeném vstupu do sezóny se vedení FK Baník Most-Souš rozhodlo přistoupit ke změně na pozici hlavního trenéra A-mužstva. Po 6 odehraných zápasech nové sezóny a nové soutěže, ve kterých klub získal pouze 1 bod, Petr Johana končí na pozici trenéra prvního týmu. Nový trenér povede A-mužstvo už do středečního pohárového utkání proti FC Vlašim.

Petr Johana působil v týmu Baníku Souš nejprve jako hráč od sezóny 2014/2015 a od léta 2017 jako hlavní trenér. Na pozici trenéra dosáhl během 5 sezón postupně na sedmé, třetí a druhé místo. Následně po vzniku společného klubu FK Baník Most-Souš byla sezóna 2020/21 nedohrána pro Covid-19, Most v ní držel vedoucí pozici tabulky s 5-bodovým náskokem. Minulá sezóna 2021/22 v trenérské dvojici se Zdeňkem Haškem byla pro Most již vítězná a postupová.

Nyní, po nevydařeném startu sezóny se klub rozhodl přistoupit k pokračování plánovaných změn při tvorbě struktury sportovního úseku a angažovat nového trenéra nezatíženého minulostí v předchozích mosteckých klubech. Ten by měl přinést svěží vítr i zkušenost s působením v soutěži ČFL a pozvednout tým směrem k záchraně 3. ligy. Petr Johany by se měl přesunout do manažerských struktur klubu a v klubu působit na jiné sportovní pozici.

„Chtěl bych poděkovat Petrovi za jeho výbornou trenérskou práci v posledních letech na Souši i v novém spojeném klubu, která vygradovala postupem do ČFL. Poznal jsem ho jako velkého profesionála a velmi pracovitého člověka se zapálením pro mostecký klub ať v těžkých nebo lepších časech. Všichni v klubu věříme v jeho další úspěšnou budoucnost a přejeme si, aby byla i nadále spojena s tímto klubem,“ sdělil ředitel klubu Jan Skýpala.

Konečná umístění pod trenérem Petrem Johanou
2017/18 = 7. místo (Souš v Divizi B)
2018/19 = 3. místo (Souš v Divizi B)
2019/20 = 2. místo (Souš v Divizi B)
2020/21 = 1. místo (nedohraná sezóna už jako FK Baník Most-Souš)
2021/22 = 1 místo v Divizi B (spolu se Zdeňkem Haškem)

čtěte také

novinky