A-tým
6. 1. 2023

Realizační tým rozšíří asistent Martin Kocík

A-tým
6. 1. 2023

Realizační tým rozšíří asistent Martin Kocík

V pondělí zahájí naše A-mužstvo přípravu na jarní část sezóny a trenérský tým rozšíří Martin Kocík, který tak naváže na spolupráci s trenérem Danielem Sochorem z Viktorie Žižkov.

Realizační tým A-mužstva od pondělka doplní asistent trenéra, kterým bude Martin Kocík. Do našeho klubu přichází z předchozího trenérského působení ve Viktorii Žižkov, kde působil u dorosteneckých kategorií a býval tedy kolegou trenéra Daniela Sochora. Martin Kocík je odchovancem kadaňského fotbalu a za Tatran Kadaň stále příležitostně nastupuje i v zápasech krajského přeboru. V Praze v současnosti dokončuje studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

U A-mužstva tak doplní současný trenérský tým tvořený dále Jaroslavem Belaňem, který ma na starosti brankáře a Víťou Popelkou, který je kondičním specialistou. Vedoucí mužstva Petr Sattler tak pozná nového kolegu v celém realizačním týmu.

Martin Kocík začal svou trenérskou dráhu v rámci pražského studia vysoké školy a pohyboval se u dorosteneckých kategorií Viktorky Žižkov. Ambice prosadit se v trenérské branži jej nyní vedou zpět domů na sever Čech, kde se od zimní připravy zapojí k našemu týmu. Bude tak moci vyzkoušet svou náklonnost k anglickému fotbalu založeném na intenzivním pojetí hry. Přínosem je i orientace v moderních tréninkových metodách jako je využití GPS, specifický rozvoj kondičních vlastností, práce s videem a analytické vyhodnocování tréninkového procesu. Všechno zvletná slova, na která je náš klub co se týče kamer a některých přístrojů vybaven, nicméně stále se správné a maximální využití spíše učí. Martin Kocík by tomuto měl výraznu měrou napomoci. Hráčům chceme předávat širší zpětnou vazbu, kde se mohou zlepšovat, nejenom slovy hraješ dobře - hraješ špatně. Například nástroje fotobuňek nemusí pouze měřit čas běžce stylem start-stop, ale mohou být využity i pro rozmanitější kondiční trénink s okamžitou zpětnou vazbou.

Práce asistenta trenéra v Mostě je pro něj výzvou a zároveň oceněním dosavadní práce ve fotbale. Do Mostu přichází s respektem, ovšem zároveň s touhou pracovat i nad rámec svých povinností a pomocí se záchranou ČFL.

Martin Kocík
narozen 26.12.1998 ( 24 let)
mimo jiné hráč Tatranu Kadaň
Dosavadní trenérská kariéra v mládeži Viktorie Žižkov


čtěte také

novinky