30. 3. 2024

S Boleslaví pouze bezbranková remíza 0:0

A-tým
30. 3. 2024

Druhé domácí jarní utkání přineslo na Velikonoční pátek pouze bezbrankovou remízu 0:0.

Takticky náročné utkání odehrál Baník před svými fanoušky, s poctivou defenzívou Mladé Boleslavi si však ani přes závěrečný tlak neporadil. Největší šanci zápasu vypracovali ve druhém poločase Jindra Novotný a Matěj Kubeš, boleslavský brankář Kořán však klíčovým zákrokem zasáhl.

Poctivý fotbal ve vysokém nasazení dirigoval v dresu boleslavských i někdejší reprezentant Marek Matějovský, Baník měl v zápase mírnější převahu, ale těsné utkání zůstalo nakonec nerozhodnuté.

Boleslav byla těžkým soupeřem, běhavým s mladými kluky. Myslím si, že to byly spíše taktické šachy z obou stran než kvalitní podívaná. My jsme si vytvořili ve druhém poločase mírnější převahu. Kubeš tam měl šanci, řekl bych možná vyloženější, ale jinak si myslím, že výsledek odpovídá tomu, co diváci viděli,“ sdělil k zápasu pro Mostecký deník trenér Miloš Sazima.

Speciálním byl duel pro mosteckého gólmana Kryštofa Lichtenberga, který právě z Boleslavi u nás hostuje.

FK Baník Most-Souš - FK Mladá Boleslav B 0:0
Sestava Mostu: Lichtenberg - Cibulka, Petržílka, Radba - Pátek, Jacobovici, Novický (Štefko), Bíma - Kubeš (74. Marhoul), Novotný, Stradins (81. Rjaska)

Sestava Boleslavi: Kořán - Novák, Vlček (80. Dohalský), Kodad, Gregor (62. Kaulfus), Rulc (46. Fodor), Peterka, Vostřel (83. Tichý), Trvrdý, Matějovský, König