A-tým
14. 2. 2024

Trenér Sazima k zápasům v Hostouni a v Přešticích

A-tým
14. 2. 2024

Trenér Sazima k zápasům v Hostouni a v Přešticích

Trenér Miloš Sazima se v krátkém rozhovoru pro klubové webové stránky vrátil k posledním utkáním proti Sokolu Hostouň a Přešticím.

Poslední dva zápasy proti Hostouni a proti Přešticím skončily shodně 1:1. Jak byste oba dosažené výsledky porovnal?
Hrálo se ve výrazně odlišných podmínkách, bohužel ve středečním zápase proti Hostouni nachumelilo a odehrálo se nakonec jen 80 minut. Terén byl skutečně hodně těžký, paradoxně to byl ale z naší strany kvalitnější zápas než co se týká našeho výkonu v Přešticích. Oba zápasy sice skončily remízou, ale spokojenější jsem byl proti Hostouni.

V Přešticích už se střídalo pouze dohromady pět hráčů. Asi už se bude hledat ideální sestava pro jaro?
Ano, tak to je, máme poslední dva zápasy před začátkem mistrovských bojů a už není čas ani ochota k experimentování. Hráči dostali příležitostí dost, aby nás přesvědčili, že patří do základní sestavy a pomalu se nám ta sestava krystalizuje.

V Přešticích spolu poprvé v útoku Jindra Novotný a Lukáš Marhoul, jak se vám jejich spolupráce pozdávala?
Lukáš Marhoul přišel pro to, aby nám zkvalitnil útočnou fázi, myslím si že to očekávání zatím naplňuje. S Jindrou Novotným jsme teď trochu nespokojeni, protože neodvádí to, co bychom si od něj upřímně čekali. Jejich spolupráce v tomto utkání byla spíš vynucená zraněním jiných hráčů, jinak by spolu nenastoupili.

Branku nakonec dával stoper Elad Liad, jak ten se jeví v obranné formaci?
Myslím si, že je to příjemné překvapení pro všechny v klubu, protože i přesto, že doma v Izraeli začal trénovat po zranění až v prosinci vypadá velice dobře a myslím si, že pro nás bude velkým přínosem.

Od pondělka začal trénovat i Milosz Gluski, jak vypadá jeho možný start v jarních zápasech?
Vzhledem k tomu měl, že Miloš měl problémy s achilovkami, měl složité záněty, nemělo by se to podceňovat, ta jeho rekonvalescence bude ještě chvíli trvat, takže pro začátek sezóny s ním do sestavy určitě zatím nepočítáme.

Poslední dva přáteláky máme teď v sobotu v Karlových Varech a pak proti Českým Budějovicím, na co se zaměříme především?
Chtěli bychom již pilovat souhru hráčů směrem k mistrovským utkáním, experimentování bylo dost, bude se tedy hledat ideální složení pro první mistrovské utkání v Pardubicích a budeme se snažit do hráčů dostat určité automatismy.čtěte také

novinky