A-tým
23. 10. 2022

V Přepeřích jsme prohráli smolně a těsně 1:2

A-tým

Mostecké A-mužstvo sahalo v severočeských Přepeřích po dalších bodech, nakonec však velmi smolně prohrálo těsně 1:2 a utkání hodnotí jako vyloženou ztrátu.

Velmi aktivní, až otevřený fotbal se hrál na deštěm zmáčeném trávníku v Přepeřích. Mokré hřiště drželo pevnost po většinu zápasu, proto oba celky byly schopné kombinovat a velmi rychle přecházet do nebezpečných protútoků. Divácky velmi atraktivní fotbal s množstvím šancí na obou stranách se nakonec s notnou dávkou smůly převážil na stranu domácích, kteří slavili darovanou výhru. Most si vstřelil dva vlastní góly. Toto se nám stalo letos už v pohárovém utkání doma s Vlašimí.

V úvodu zápasu jsme museli přežít úvodní desetiminutovku, kde Přepeře měly jednoznačně lepší vstup. Halouska musel do prvního důležitého zákroku již v první minutě. JIndra Novotný se sice v zápětí na druhé straně rovněž uvedl nebezpečnou hlavičkou, avšak Most musel v úvodním dějství přežít dalších několik ošemetných situací před vlastní brankou než se konečně dostal do zápasu. Ovšem v ten moment nastal obrat, získali jsme střed hřiště a rozjížděli množství útoků po pravé nebo levé straně hřiště. Ve 23. minutě Rjaska odcentroval na hlavu Novotného, který na hranici malého vápna v jasné příležitosti hlavičkoval zblízka těsně vedle. Přepeře hrozily z velmi nebezpečných protiútoků. Obrana Mostu v tomto mírně nestíhala a musela se občas spolehnout na zákroky Halousky nebo pokaženou střelbu domácích.
Most byl rovněž střelecky aktivní, nebezpečně stříleli Seol, Rjaska nebo Bína, ale vyslané projektily těsně míjely zařízení pro skórování. Utkání se lámalo od 30. minuty prvního poločasu, Kolařík se dvakrát hnal do pokutového území v nadějném nájezdu, prostřelit gólmana se nepodařilo. Dorážky v několika závarech měli Glaser, Seol nebo Novotný. Někdo by řekl, že to byly i velké šance, bohužel jsme však mokrý terén nevyužili a kloudně propálit balon se nám nepodařilo. Závěr první půle jasně v našem podání jsme nedokázali přetavit v gól.

Ve druhém poločase se obraz hry skoro opakoval. Přepeře zahájily náporem, skoro až zámkem, který však Most opět přežil a opět převzal režii ve středu pole. Obrany zpozornily, nebylo už tolik nepřehledných protiútoků, přesto Most kombinoval i ve vápně soupeře. V 58. minutě Vláďa Pátek tzv. na zadní tyči nabíhal na přihrávku celým vápnem, ta však snad o vteřinku nepřijela včas a další obrovská příležitost se neuchytila. V 62. minutě přišel velký zmar celého utkání, Most rozjížděl další ze svých postupných útoků, zahájovací kombinaci však doslova překombinoval a míč skončil ve vlastní síti. Skoro až slzy se nahrnuly do očí po žáčkovské chybě a vypadalo to, že bychom se mohli ještě více semknout ve snaze vzpeřít se osudu. O čtyři minuty později další z centrovaných míčů Mostu skončil na ruce přepeřského obránce, po které rozhodčí Havel odpískal penaltu. Tu Petr Glaser bezpečně proměnil. Na smůlu mělo být tedy vyrovnáno a skóre se srovnalo na 1:1.

Celé utkání dostalo obrovskou podporu a kulisu od mosteckých fans a jejich partnerských fanklubů Jablonce a Liberce. Během celého utkání vytvářeli skvělou kulisu i fotbalovou atmosféru fandění a podpory útočných akcí obou celků. Bohužel však od 70. minuty jejich pyrotechnika zápas ovlivnila. Hra byla dvakrát přerušena po odpálení několika dýmovnic, zvuková pyrotechnika v podobě petard se do malebného areálu rovněž nehodila. Na přerušení hry a zamlžené hřiště doplatil paradoxně Most. Po částečném přerušení hry (pár minut) se znovu-zahajovalo v 71. minutě rohem Přepeřů, který se domácím vydařil a mostecká obrana, tentokrát v tísni, nedokázala balon vytěsnit mimo tři tyče a připsala si druhý vlastní gól.

Posledních 20 minut už bylo těžkých. FK Přepeře prokázaly svoji kvalitu, díky které dosáhly v minulé sezóně až na 2. místo v ČFL. Zápas už v poklidu ubránily, ačkoliv tentokrát domáci museli přežít některé stále nadějné situace Mostu. Od 87. minuty rohové kopy pravidelně podporoval brankář Halouska. Most odklonil i samostatný nájezd na prázdnou bránu v podání přepeřského Nesvadby a doufal v pravidlo nedáš - dostaneš. Bohužel jsme však ve velmi dobrém zápase, divácky velmi atraktivním, štěstí skutečně neměli.

FK Přepeře - FK Baník Most-Souš 2:1 (0:0)