29. 1. 2023

Vítězná příprava na Motorletu

A-tým
29. 1. 2023

První branka Matěje Kubeše za Most přispěla k vítězství našeho A-mužstva na Motorletu, po změně stran jistil výsledek gólovou hlavičkou Daniel Kováč a Most vyhrál v Praze 2:1.

V pořadí třetí utkání přípravy jsme odehráli v Praze - Jinonicích proti místnímu Motorletu Praha. Trenéři dali prostor celému hráčskému kádru, všichni hráči tak odehráli minimálně poločas. Most po krizi v České Lípě během minulého víkendu začal utkání opatrněji a trpělivěji. Postupná rozehrávka byla opatrnější, často se vracela k brankáři Halouskovi a přechod do útočné fáze byl pomalejší. Postupem zápasu se však náš tým více osměloval.

V obou poločasech šlo především o souboj středních záložníků. Motorlet těžil z herní jistoty Miroslava Stocha, někdejšího záložníka Slavie Praha, Fenerbahce, nebo londýnské Chelsea, za kterou odehrál 4 zápasy. Velmi dobře se s ním popasovali v prvním poločase Matyáš Buneš s Petrem Glaserem a ve druhé půli i Lukáš Vlach, který odehrál velmi dobrý druhý poločas. Oboustranně tak byla snaha o kombinační fotbal s postupnou rozehrou. Ve větrném počasí na rozměrově menším hřišti se jiný forma hry ani nenabízela. První šanci utkání měl domácí Motorlet, po rychlém přenesení hry odcentroval Nátr a útočná hlavička skončila na tyči Halouskovy branky. Za Most v úvodu nebezpečně střílel Rjaska, jeho levačka však mířila těsně nad. Most měl v úvodu více přihrávek spíše dozadu, když však Rjaska v 16. minutě průnikem vyvezl míč na útočnou půlku a Glaser jej poslal do vápna supeře, byla z toho hned branka. Matěj Kubeš přeloboval brankáře a s pomocí tyčky dostal míč do branky. Pro odchovance Dukly a Vyšehradu to byla první branka v jeho angažmá v Mostě.
V dalším vývoji poločasu jsme zdánlivě našli recept na hru domácích. Dařilo se nám zachytávat přechodovou fázi soupeře a vyráželi jsme do rychlých brejků. V nich se objevovali nejvíce mladíci Skurovec a Rjaska, škoda, že při koncovkách někdy nenašli trochu více klidu. Skurovec měl zcela největší šanci ve 44. minutě v samostatném nájezdu však trefil pouze brankáře Mihálka.

Během poločasového otáčení stran trenéři provedli všech 7 plánovaných změn a druhý poločas chytil mnohem ryhlejší tempo. Týmy se jakoby osmělili, poznali své způsoby hry a více zrychlili. Motorlet hnán ve snaze vyrovnat, Most díky většímu počtu šanci volal po zvýšení náskoku. Velké oživení do zápasu přinesli zejména Vlach, Kibal nebo rychlonohý Štefko. Fotbal chyti větší tempo a především přímočarost. Vlach i Kibal dokázali vyvážet míče i s pomocí kličky a tvořili jsme si další šance. Přesto brankář Halouska musel v 60. minutě vyřešit nekontrolovaný brejk Motorletu, rychlonohé zahraniční akvizice Ambadu a Alhmary svými sprinty doslova provětrávali mosteckou obranu.
V 79. minutě jsme se konečně dočkali, po standardce Vlacha hlavičkoval na zadní tyči Kováč a po Velvarech tak přidal svou druhou gólovou hlavičku sezóny. Dvoubrankové vedené nám bohužel vydrželo pouze 2 minuty, po kterých se po skoro individuální akci prosadil Ambadu. Zápas se dohrával s jednobrankovým vedením a při našem smolném vedení celé sezóny jsme se částečně báli o výsledek, neboť cenné vítězství po dobrém výkonu by odměnilo celý tým po lednové dřině. Závěr zápasu a poslední desetiminutovka tak přinesla větší počet standardek. Most navíc po zranění a prostřídání dohrával v deseti. Výraznější šance se však už na žádné straně neurodila a náš tým dokráčel k cennému a úspěšnému vítězství 2:1 po dobrém obrazu hry.

SK Motorlet Praha - FK Baník Most-Souš 1:2 (0:1)