A-tým
10. 1. 2023

Zahájení zimní přípravy

A-tým
10. 1. 2023

Zahájení zimní přípravy

V pondělí ve večerních hodinách zahájilo A-mužstvo přípravu na jarní část sezóny 2022/2023. Klub představil čtyři potenciální posily do hráčského kádru.

Trenéři Daniel Sochor s novým asistentem Martinem Kocíkem přivítali na prvním tréninku celkem 21 hráčů včetně čtveřice nových posil, kteří jsou v intenzivním jednání o možném posílení kádru. Trénink protknutý především testovými bateriemi uvedl hráče do ostrého startu přípravy, první zápas je na programu v sobotu v 10:30 proti SK Štětí.

Jako možné posily se na prvním tréninku představili postupně Matyáš Buneš z Viktorie Žižkov, Kristián Majid z Motorletu, Matěj Kubeš z SK Zápy a Radek Kibal z Chomutova. Hráčský kádr absolvoval důkladné rozcvičení a dále testové baterie včetně nepopulárního beep-testu. Trojice brankářů Pavel Halouska, Tomáš Hnízdil a Jan Nejedlý absolvovali samostatný trénink s Jaroslavem Belaněm. Závěr tréninku pak vyplnila hra.

Klub se snaží posílit hráčský kádr ve všech řadách sestavy. V pondělí s Mostem poprvé trénoval 20-letý chomutovský krajní obránce Radek Kibal, který v mládeži prošel i největším regionálním klubem FK Teplice, v posledních třech sezónách pravidelně nastupoval za Chomutov.

Druholigové zkušenosti do klubu muže přinést 24-letý defenzivní záložník Matyáš Buneš, který přichází z Viktorie Žižkov, v minulé sezóně však oblékal dres druholigového Třince, předtím působil v Bohemians Praha, včetně mládežnického hostování ve Slavii Praha.

Kristian Majid je 21-letý ofenzivní záložník, hráč Motorletu Praha, který na podzim hostoval v třetiligových Štěchovicích vystupujících pod názvem Povltavská fotbalová akademie. V mládeži prošel líhní Kladna a Motorletu, v minulé sezóně má za sebou i půlroční působení v FK Příbram.

Matěj Kubeš má šanci doplnit náš tým na pravém křídle. Agilní ofenzivní záložník přichází z SK Zápy, v minulé sezóně působil i v kádru vítěze ČFL, kterým byl FK Králův Dvůr.

Trenér Daniel Sochor zatím čtveřici nováčků nijak nehodnotil, vyhlíží ještě dva další možné hráče a zdůrazňuje nutnost zkvalitnění hráčského kádru. Ve výběru společně se sportovním manažerem Lubošem Luňáčkem absolvovali skutečně intenzivní listopad a prosinec, hráčský trh se však přeci jen teprve otevírá. Další vytipovaní hráči jsou zatím na zkouškách v lepších klubech, chceme být připraveni i na tzv. druhé kolo pohybů v hráčských kádrech napříč českými kluby.

Hráčský kádr by se měl pro jaro ustálit na 18-20 hráčích plus trojice brankářů. "Nejsem zastáncem širokých kádrů, ba naopak. Nicméně aktuálně v Mostě potřebujeme kádr oživit. Jsem rád za každého, který má chuť přijít v této naší situaci do Mostu a pomoct nám v nelehké situaci v tabulce soutěže," sdělil krátce Sochor. Zimní přípravu hodlá koncipovat především herně, pochvaluje si že hned čtveřice možných posil s klubem trénuje od prvního tréninku, máme tak dostatek času na zapracování herního stylu.

Kádr FK Baník Most-Souš pro zimní přípravu:
Pavel Halouska
Tomáš Hnízdil
Jan Nejedlý

Dominik Bína
Radek Cibulka
Petr Glaser
Daniel Kováč
Michal Ngyuen
Rudolf Novák
Ondřej Novický
Jindřich Novotný
Vladimír Pátek
Adam Petržílka
František Radoš
Michal Rjaska
Jan Skurovec
Matyáš Stružinský
Jan Štefko
Lukáš Vlach

Radek Kibal
Matyáš Buneš
Kristian Majid
Matěj Buneš


čtěte také

novinky