3. 12. 2023

Žákovské Winter Classic proti FK Ústí nad Labem

Mládež
3. 12. 2023

Starší žáci U15 a U14 odehráli předposlední zápasy tohoto roku. Přátelsky se v neděli na Souši utkali proti FK Ústí nad Labem.

S nebývale vydatnou nadílkou sněhu se museli vypořádat pořadatelé při přípravě hřiště na Souši, aby o víkendu mohla být odehrána až čtyři utkání programu přechodného období. Starší žáci U15 a U14 vyzvali FK Ústí nad Labem, krajští žáci U15 a U13 následně odehráli své zápasy proti Klášterci nad Ohří.

V zápasech divizních žáků byl FK Ústí nad Labem jako nováček nejvyšší ligové soutěže favoritem, starší U15 svou roli splnila, mladší U14 se však stala kořistí mosteckých kluků ročníku 2010 (U14). Starší U15 uhrála velmi nadějný bezbrankový první poločas, po změně stran však doplatila na poměrně laciné chyby v obranné fázi a obdržela dohromady pět branek. Mostecký výběr vedený trenérem Honzou Štefkem, který zaskakoval za nemocného Ladislava Rameše, měl možnost skórovat především z velmi nebezpečných standardek. Jejich zahrání však bohužel prověřilo pouze záchytné sítě areálu na Souši.

Mladší žáci U14 předvedli prokřehlým divákům zejména z řad rodičů a skalních fotbalových fanatiků dramatické utkání, ve kterém vedli, pak prohráli první poločas a ve druhé půli znovu skóre otočili a díky hattricku dovedli zápas do vítězného konce v poměru 5:3. Aleš Kusek nastřílel dokonce 4 branky a dohání tak spoluhráče Samuela Kuruce na čele podzimní tabulky střelců. Oba nastříleli na podzim více jak 20 branek.

Mrazivá neděle skončila úspěšně i pro krajské žáky U15 kraj, kteří porazili účastníka krajského přeboru FK Klášterec nad Ohří 7:3 v kategorii starší U15 a následně 8:0 v kategorii mladších U13.