Ženy
25. 10. 2023

Ženy hrají v neděli naposled doma s Duklou Praha

Ženy

​Na vítězné vlně jedoucí tým žen Baníku Most-Souš uzavře v neděli odpoledne podzimní program zápasů domácím zápasem s Duklou Praha B, kterým má výkop ve 14:00 na stadionu FSJM.

Sérii tří výher v řadě drží aktuálně ženský tým Mostu vedený trenérem Davidem Novákem. 10-členná soutěž Divizní skupiny A odehraje o víkendu své poslední podzimní kolo, ve kterém se náš ženský tým utká proti rezervě Dukly Praha. V případě výhry se můžeme posunout na 3. místo tabulky a dramaticky snížit odstup na vedoucí týmy soutěže.

Ženy Baníku v posledních třech kolech pokaždé naplno bodovaly, když porazily Pavlíkov 2:0, Bakov nad Jizerou 2:0 a Karlovy Vary 6:2. Po dřívějších klopýtnutích v začátku sezónu se tak vrátily zpět do boje o čelo tabulky. Tomu vévodí TJ Hrádek u Rokycan, který v minulé sezóně sestoupil z ženské ČFL. V sezóně zatím pouze jedinkrát ztratil, a to hned v prvním kole v Jílovém u Prahy. Ženský tým Mostu bohužel nabral ztráty dvě, nejprve rovněž s Jílovém a následně právě v Hrádku. V případě nedělní výhry nad Duklou se mostecké holky mohou udržet na 3-bodovém odstupu na vedoucí dvojici Hrádek - Jílové a na jaře se pokusit zaútočit o všechno.

Dukla Praha B nemá dobrou sezónu, oproti minulému ročníku letos zvítězila pouze jedinkrát, a to před 14 dny ve Vědomicích. Naposledy minulý víkend prohrála s vedoucím Hrádkem1:6, k utkání proti Jílovému se dokonce nedostavila a zápas byl kontumován ve prospěch Jílového 3:0.

Domácí tým žen Baníku Most-Souš lituje především domácího klopýtnutí s Jílovém, ve kterém jsme sahali po bodech, ale nakonec prohráli jediným gólem na začátku druhého poločasu 0:1. Velmi smolné bylo i pohárové utkání s třetiligovou Bohemkou, ve kterém jsme dlouho vedli, neproměnili penaltu a v poslední minutě před prodloužením obdrželi rozhodující branku. Od tohoto momentu se však tým trenéra Davida Nováka zvednul a vyhrál všechna tři utkání v řadě, ve kterých se zařadil na kontakt čelu tabulky. Adéla Hrdličková dokázala skórovat v každém z posledních vítězných utkání. S celkovými 7 podzimními trefami ji patří čtvrté místo v tabulce střelkyň. A také přiznejme, že Adéla vede tabulku discipliárních trestů, za podzim nasbírala již 4 žluté karty.

Poslední zápas můžete sledovat na našem domácím stadionu FSJM, hraje se v neděli od 14:00 hodin. Vstupné je zdarma.