16. 7. 2022

Ženy na závěr úspěšné sezóny deklasovaly VVK Groningen 6:1

Ženy
16. 7. 2022

Úspěšná sezóna ženského fotbalu se završila vysokým vítězstvím v mezinárodním přáteláku proti holandskému VVK Groningen.

V poslední den sezóny ženský tým Mostu přijal pozvání holandského týmu VVK Groningen, který přicestoval do ČR k přátelským zápasům. Na stadionu FSJM na konci června holky zvítězili vysoko 6:1, když už první poločas skončil jasným vedením v poměru 4:1. Setkání s rozvinoutou zemí ženského fotbalu jakou je Holandsko přineslo cennou zkušenost, ačkoliv mostecký tým narazil na celek šesté nejvyšší soutěže, který od první minuty dokázal přehrávat a vytvářet si šance. V Holandsku aktuálně za Ajax Amsterdam nastupuje nejlepší česká hráčka (Fotbalistka roku 2021) Lucie Voňková.

Holanďanky praktikovaly kombinační fotbal s postupnou rozehrávkou od obrany, ve které však dělaly chyby, které český tým dokázal trestat. Postupem času se hra vyrovnala, holky si však vypracovaly dostatečný náskok, který kontrolovaly i v průběhu druhého poločasu, kde dostaly prostor i hráčky širšího kádru, zejména talentované žákyně.

Mostecký ženský fotbal tak završil velmi úspěšnou sezónu, ve které obsadil druhou příčku divizní tabulky i její nadstavby, v listopadu v osmifinále Poháru FAČR odehrál pohárový zápas proti mistru České republiky Spartě Praha. Ženský úsek rovněž během uplynulé sezóny sestavil družstvo žákyň, které poprvé v historii mosteckého fotbalu nastoupí do sezóny 2022/23 do soutěže. Konec sezóny vyvrcholil vydařeným přátelským utkáním proti VVK Groningen, který byl skutečnou odměnou za dobrou práci všech hráček i členů realizačního týmu.

FK Baník Most-Souš W - VVK Groningen W 6:1 (4:1)