neděle, Souš

28. srpna 2022

4:0
B-tým 2023

V dalším kole utkání krajského přeboru přivítalo mostecké B mužstvo nováčka s Černovic. Od úvodního hvizdu se mostečtí aktivní hrou snažili dostat hosty pod tlak. V úvodu utkání se i přes dobře organizovanou obranu hostujícího mužstva mostečtí jen těžce dostávali do zakončení. První větší příležitost měl na kopačkách v 11. minutě Kurcin, jehož následné zakončení se mezi tři tyče nevešlo. První branky se přítomní diváci dočkali ve 30. minutě, kdy po rohu mosteckého Rjasky se v následné skrumáži nejlépe zorientoval Smitka a ranou pod břevno otevřel skóre tohoto utkání 1:0. V závěru prvního poločasu hra přílišné krásy nepobrala a k vidění bylo spousty nepřesností na obou stranách hřiště. První poločas tak skončil vedením domácího Baníku v poměru 1:0. Od úvodního hvizdu druhého poločasu byli domácí hráči z Mostu daleko aktivnější a dostali hosty pod neustálý tlak. Tuto aktivitu dokázali domácí využít v 55. minutě, kdy rychlou akci a centr Popelky zakončil hlavou na zadní tyči Rjaska 2:0. Třetí branku přidali domácí v 68. minutě, kdy po průniku aktivního Rjasky a následné přihrávce se střelou do prázdné branky prezentoval Svoboda 3:0. Domácí v následujících minutách zcela ovládli hřiště a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Ve dvou případech nastřelili pouze tyč hostující branky a Jurkovič dokonce neproměnil penaltu. Dalšího navýšení skóre se mostečtí dočkali v 89. minutě, kdy se výstavní střelou do horního rohu prezentoval druhou brankou Svoboda 4:0, který tak i určil konečný stav tohoto utkání.